Xzibit na dwóch koncertach w Polsce


2019.08.29

opublikował:

Xzibit na dwóch koncertach w Polsce

fot. mat. pras.

Jeszcze w tym roku do Polski przyjedzie Xzibit. Raper da u nas dwa koncerty – 9 listopada wystąpi w stołecznej Proximie, dzień później uda się do Krakowa, by zawitać do tamtejszego klubu Kwadrat. Bilety są już w sprzedaży. Ich ceny rozpoczynają się od 80 PLN.

Choć autor takich hitów jak „X”, „Paparazzi”, „Front 2 Back”, “Multiply” czy „Hey Now”, znany z programu MTV „Pimp My Ride”, urodził się w Detroit, a kilka lat młodości spędził w Albuquerque, Xzibit określany jest jako jeden z najważniejszych amerykańskich raperów z Zachodniego Wybrzeża. To wszystko za sprawą przeprowadzki do Los Angeles w wieku 14 lat, gdy powodowany obserwacją rozwijającej się sceny hiphopowej, postanowił spróbować swoich sił w pisaniu tekstów oraz występach na scenie. Jako MC był członkiem Likwit Crew, a w mainstreamie zasłynął za sprawą przyjaźni z takimi sławami jak Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, 50 Cent czy Ice Cube, z którymi współpracuje na co dzień.

Ma na swoim koncie siedem albumów, w tym złote „Man vs. Machine”, „Weapons of Mass Destruction” czy „Full Circle”, z których pochodzą single „Multiply”, „Hey Now” oraz „Concentrate”. Wszystko zaczęło się jednak od wydanego w 1996 r. albumu „At The Speed Of Life”, który był zalążkiem późniejszych sukcesów.

Tagi


Polecane

Share This