YES na jedynym koncercie w Polsce


2009.08.28

opublikował:

YES na jedynym koncercie w Polsce

Po kilku latach oczekiwań legenda symfonicznego rocka, brytyjska grupa YES wystąpi w katowickim Spodku na jedynym koncercie w Polsce 30 października 2009.

Yes to legenda muzyki, będąca przedstawicielem nurtów progresywnego i symfonicznego rocka. Yes wypracowało bardzo charakterystyczne, głębokie brzmienie, oparte na skomplikowanych harmoniach, złożonych rytmach oraz wirtuozerii muzyków. Jej członkowie wykorzystują instrumenty akustyczne, elektryczne i elektroniczne. YES, jest jedną z niewielu wciąż aktywnych legend rocka progresywnego. Ma na swoim koncie około 30 wydanych albumów i 41 lat istnienia. Na całym świecie rozeszło się około 30 milionów płyt sygnowanych nazwą Yes.

 

Grupa została założona w 1968 przez Jona Andersona (śpiew, gitara akustyczna, mandolina, harfa, instrumenty perkusyjne) i Chrisa Squire`a (gitara basowa). Dołączyli do nich Tony Kaye (instrumenty klawiszowe), Peter Banks (gitara) i Bill Bruford (perkusja).

 

Jedne z najważniejszych i najbardziej niezapomnianych płyt, które zostały stworzone przez Yes w latach siedemdziesiątych to wcześniej „Fragile”, Close To The Edge” oraz monumentalne, uznane przez krytyków za najdoskonalsze dzieło „Tales From Topgraphic Oceans”. W tym czasie Yes słynął z rozbudowanych utworów, zagranych z niesamowitą energią i wirtuozerią, balansował na granicy rocka i klasyki, tworząc zupełnie nową jakość. Jedyny w swoim rodzaju wokal Jona Andersona, jak też tajemnicze teksty jego autorstwa dopełniały ideału.

 

Następna dekada przyniosła zmiany składu i stylistyki zespołu, grali teraz krótsze i bardziej przystępne utwory. Z tych czasów pochodzi wielki przebój „Owner Of The Lonely Heart”. W połowie lat dziewięćdziesiątych nastąpiła rewolucyjna reaktywacja grupy. Zaczęli grać w niemal oryginalnym składzie – trzon zespołu tworzyli weterani: charyzmatyczny wokalista – Jon Anderson, mistrz gitary – Steve Howe, basista Chris Squire oraz perkusista Alan White. Trzy polskie koncerty, jakie w 1998 roku zagrał odnowiony YES zostały entuzjastycznie przyjęte, zaś bilety zostały wyprzedane na tygodnie przed datami koncertów.

 

Występy zawsze były silną stroną zespołu: spektakularne show pełne efektów świetlnych i laserów, inspirowane sztuką fantasy. Do jednych z najważniejszych w historii grupy zaliczyć trzeba występ z 21 marca 1970 w Queen Elizabeth Hall. Z setek koncertów jakie zagrał zespół właśnie ten należy do najbardziej wyjątkowych. Yes zagrało wtedy po raz pierwszy z orkiestrą symfoniczną. Od tego momentu fani zespołu wciąż ponawiali prośby o powtórzenie tego niezwykłego wydarzenia. Latem i jesienią 2001 roku zespół postanowił odpowiedzieć na prośby fanów. I wtedy zespół ponownie zawitał na dwa koncerty do Polski – wystąpił w Katowicach oraz Warszawie. Ponownie zagrali w 2005 w Sali Kongresowej.

Zespół zapowiedział iż podczas tegorocznej trasy w repertuarze koncertowym znajdzie się wiele utworów do tej pory nie wykonywanych podczas koncertów.

 

Amerykańskie wiosenne tournee potwierdziło, iż odmłodzony YES w osobach świetnego wokalistę Davida Benoit oraz syna Ricka Wakemana, Olivera, daje fenomenalne koncerty, przez co większość koncertów zostało wyprzedana na wiele tygodni przez ich terminem.

 

Yes w składzie Steve Howe, Chris Squire, Alan White, Benoit David oraz Oliver Wakeman, zawita w październiku tego roku tym razem do katowickiego Spodka! Podczas koncertu z pewnością nie zabraknie tez takich przebojów jak: „Roundabout”, „It Can Happen”, Owner of a Lonely Heart” czy „And You And I” – fani rocka będą mieli szansę przeżyć niesamowity show! Zapraszamy gorąco!

 

YES

30.10.2009 – Katowice, Hala Spodka, godz. 20:00

Otwarcie bram godz. 18:30

 

Bilety w sprzedaży od 1 września 2009 roku!

Ceny biletów:

Loża – 300 zł

Sektory HJ – 180 zł

Sektory czerwone – 145 zł

Sektory zielone oraz płyta – 150 zł

Ceny biletów w dniu koncertu:

Loża –350 zł

Sektory HJ – 195 zł

Sektory czerwone – 155 zł

Sektory zielone oraz płyta – 160 zł

Więcej informacji: www.metalmind.com.pl

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel 032/205 25 00 (wew 101), e-mail: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl

Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew 187), shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl

Bilety również w sprzedaży na stronach: www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ticketportal.pl www.kupbilet.pl www.ticketonline.pl www.ebilet.pl

Tagi


Polecane

Share This