Young Leosia: „Nasza obecna władza nawołuje do nienawiści na każdym kroku”

"Żyjemy w dziwnych i bardzo niepewnych czasach".


2023.01.03

opublikował:

Young Leosia: „Nasza obecna władza nawołuje do nienawiści na każdym kroku”

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

Prezydenckie orędzie na nowy rok to już tradycja. Andrzej Duda mówił w tym roku o wojnie w Ukrainie, szalejącej inflacji, podkreślił także, że stoi na straży bezpieczeństwa Polaków. Z okazji rozpoczętego w niedzielę 2023 roku przesłanie dla fanów ma także Young Leosia. Artystka podzieliła się w mediach społecznościowych troskami o poziom tolerancji wobec mniejszości seksualnych, ale także ludzi o odmiennych poglądach, traktowanie w Polsce kobiet, czy kondycję zdrowia psychicznego młodych ludzi. Oto jej noworoczne przesłanie:

Ostatnio na świecie dzieje się tak wiele zła wynikającego z nienawiści i chciwości. Wojna, która dalej toczy się za naszą granicą, pokazuje, jak jeden szaleniec jest w stanie odebrać tysiącom osób życie, dom, rodzinę. Nasza obecna władza nawołuje do nienawiści na każdym kroku. Nienawiści w stosunku do LGBT, nienawiści do kobiet, ludzi o innych poglądach. Sama widzę, ile zła jest w internecie i wśród młodych ludzi, którzy są w stanie gnębić swoich rówieśników za chociażby słuchanie danego artysty, jak to było w przypadku jednego fana Szpaka. Jeśli to szaleństwo się nie skończy, to zaraz znajdziemy się w świecie pogrążonym w smutku i gniewie.

Wiem, że ludzie zmagają się z różnymi problemami i często to jest dla nich sposób na odreagowanie, ale tak nigdzie nie dojdziemy. Na świecie brakuje miłości i empatii. Żyjemy w dziwnych i bardzo niepewnych czasach, ale musimy zacząć o siebie wzajemnie dbać i kochać się.

Wiem również, jak wiele młodych osób zmaga się teraz z depresją, atakami paniki, różnymi innymi problemami psychologicznymi. Proszę Was – dbajcie o swoje głowy, jeśli potrzebujecie, to pójdźcie na terapię, porozmawiajcie z kimś. Słabość to nie powód do wstydu. Jesteśmy tak narażeni na różne bodźce, w internecie widzimy te wszystkie „idealne” osoby z „idealnym” życiem, a to wszystko bardzo często nieprawda. Sztuczne uśmiechy fotografowane dla liczb, które nie są w stanie dać realnego szczęścia. Dlatego mam ogromną nadzieję i tego Wam bardzo życzę, że Wasze życie będzie miłe i dobre, że będziecie otaczać się samymi dobrymi dla Was ludźmi, że będziecie się kochać.

Wiem, że ciężko jest zmienić świat, ale warto zacząć od siebie. Dlatego ode mnie dla Was bardzo dużo miłości na ten rok, żeby był wspaniały i otoczył Was pozytywną energią.

Polecane

Share This