Young Leosia wyśmiewa wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego i nazywa ją „prostacką”


2022.11.08

opublikował:

Young Leosia wyśmiewa wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego i nazywa ją „prostacką”

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

Jarosław Kaczyński stwierdził w weekend, że problem spadającej liczby urodzeń w Polsce to efekt… wysokiego spożycia alkoholu wśród młodych kobiet. – Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie – stwierdził prezes PiS.

Goszcząc w Onecie u Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego Young Leosia krytycznie odniosła się do słów Jarosława Kaczyńskiego. Artystka stwierdziła m.in., że alkohol dawno wyszedł z mody, więc jego diagnoza nie jest specjalnie trafna.

Świat idzie w kierunku healthy lifestyle i widzę, że pokolenie internetu dąży do ideału, do doskonałości. Nie jest modne brać narkotyki i pić alkohol. Modne jest chodzenie na siłownię, zdrowe odżywianie itd. Ja pochodzę z innego środowiska, nie będę nikogo oszukiwać – skomentowała.

Leosia uważa wypowiedź Kaczyńskiego za szkodliwą i szowinistyczną. Artystka powiedziała, że jej odczuciu prezes PiS stracił kontakt z rzeczywistością.

To jest absurdalne, co się dzieje. Jak zobaczyłam to przemówienie, to pierwsza moja reakcja była taka, że zaczęłam się śmiać. To jest jawna dyskryminacja kobiet. Słowa, jakich użył, są dosyć prostackie. (…) Wydaje mi się, że jesteśmy osobami trochę z innego świata niż ten człowiek. Może to trafia do ludzi starszych, z mniejszych miejscowości. Polityka kręci się wokół jakichś statystyk, badań, więc do kogoś to musi być kierowane – powiedziała.

Polecane

Share This