Young@Heart na Malta Festival


2011.07.07

opublikował:

Young@Heart na Malta Festival

W czwartek, 7 lipca organizatorzy zapraszają na dzień spotkań, prezentacji i rozmów zamykających ponad dwuletnią pracę nad projektem Minaret Joanny Rajkowskiej zatytułowany To jest historia Minaretu, który nie powstał. Spotkanie odbędzie się w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni w Starej Rzeźni (wstęp wolny), od godz. 11 do 20 (z przerwami).

Podczas tegorocznego festiwalu prezentowane są  dwa  premierowe przedstawienia typu site-specific, będące produkcjami Fundacji Malta.

Pierwszy z nich to Egzamin – nowy spektakl znanego z  „wrażliwości miejsca” i wielopoziomowej gry z przestrzenią teatru USTA USTA REPUBLIKA. W projekcie Egzamin wykluczenie pojmowane jest jako ostateczny test, w którym nasze życie poddawane jest ocenie. Weryfikacja następuje przed samym końcem, kiedy nic już nie można zmienić (7 i 8 lipca, godz. 20:00, Fort VIII, ul. Rumuńska 15).

Drugi to Autobus jedzie, projekt autorstwa kolektywu SZYNGIERA / JAKIMIAK / BAUMGART, który odbędzie się w dawnym budynku Szpitala Psychiatrycznego w Owińskach pod Poznaniem. Inspirowany Kwadrofonią Ireneusza Iredyńskiego, spektakl zaprasza widzów do wędrówki po zakamarkach odmiennej teraźniejszości, ale także – po innej świadomości (7 i 8 lipca, godz. 22:00 – autobus odjeżdża o godz. 22.15 z ul. Ewangelickiej).

Natomiast TEATR ÓSMEGO DNIA, we współpracy z osadzonymi w poznańskim Areszcie Śledczym przy ul. Młyńskiej 1, zrealizował projekt społeczno-artystyczny Osadzeni. Młyńska 1. Jak mówią artyści: „Staraliśmy się oddzielić w losie osadzonych to, co przytrafiło się tylko im od tego, co przytrafić się może każdemu. […] pokazać ból istnienia niezależny od czasem drastycznych, kryminalnych czynów” (7 lipca, godz. 21:00, 8 lipca godz. 16:00, Sala Teatru Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44).

W ramach Unplugged o godzinie 17:00 w O.T. Maski zostanie zaprezentowany Ubu król sceny Teatru Karawana. Praca teatru jest dedykowana tym wszystkim, którzy szukają pomysłu na alternatywne, wobec uzależnienia, formy spędzania wolnego czasu i aktywności społecznej.

W Starej Rzeźni o 19:00 Gisele Vienne po raz kolejny zaprosi na swój spektakl, tym razem będzie to Jerk solo dla lalkarza. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z reżyserką, które poprowadzi Dorota Semenowicz.

Zapraszamy na ostatnie koncerty wyjątkowego amerykańskiego zespołu YOUNG@HEART. Takiej interpretacji utworów m. in. Nirvany, Radiohead, Coldplay, Led Zeppelin czy Jimmy’ego Hendrixa jeszcze nie słyszeliśmy (4-7 lipca, godz. 20:00, MTP Hala 7A, bilety: 35 (25) zł).

W klubie festiwalowym w Pasażu Kultury na Starym Rynku zagrają Architecture In Helsinki. Po koncercie zapraszamy na Silent Disco do białego rana (wstęp wolny, do wypożyczenia słuchawek konieczny jest jednak dowód lub prawo jazdy).

W tym roku – wspólnie z naszym radiowym patronem – Trójką, przygotowaliśmy po raz pierwszy „słuchawkowy” program dzienny – SILENT MALTA! Zapraszamy do Parku Mickiewicza i do klubu festiwalowego w Pasażu Kultury na Starym Rynku, by nabrać sił przed popołudniowymi i wieczorno-nocnymi spektaklami, koncertami i imprezami. Między 12:00 a 15:00 będzie tam się można rozsiąść na leżakach (w parku) lub kanapach (w klubie) i na wypożyczonych słuchawkach śledzić losy bohaterów napisanej specjalnie na maltafestival radiowej i teatralnej opowieści kryminalnej Jerzego Sosnowskiego, posłuchać pasjonujących słuchowisk teatru Polskiego Radia wybranych specjalnie na tę okazję przez red. Baszkę Marcinik lub kanału muzycznego, będącego autorskim dziełem Agnieszki Szydłowskiej (wstęp wolny, do wypożyczenia słuchawek konieczny jest jednak dowód lub prawo jazdy).

Jak zawsze świetny program taneczny w ramach STARY BROWAR NOWY TANIEC NA MALCIE przygotowała Joanna Leśnierowska kuratorka tańca w Art Stations Foundation. 7 lipca widzowie będą mogli zobaczyć spektakl Keith Henessy Crotch (7 lipca, Studio Słodownia 3, bilety: 20 zł).

Centrum Sztuki Dziecka w ramach maltafestiwal zaprezentuje spektakle i filmy dla dzieci „najnajmłodszych” (0-5 lat). 7 lipca najmłodsi widzowie festiwalu będą mogli obejrzeć przedstawienie Słoń Trąbibombi Teatru Atofri oraz krótkometrażowe, szwedzkie filmy animowane Bajki dla najmniejszych.

Pełny program festiwalu oraz informacje o artystach i spektaklach na: malta-festival.pl oraz w naszym biurze festiwalowym w Pasażu Kultury na Starym Rynku (między Galerią Miejską Arsenał a Muzeum Wojska Polskiego).

Polecane

Share This