Youssou N’Dour na Skrzyżowaniu Kultur ‘09


2009.06.17

opublikował:

Youssou N’Dour na Skrzyżowaniu Kultur ‘09

13 września warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur otworzy koncert Youssou N’Dour – największego współczesnego wokalisty Afryki, kompozytora i perkusisty, senegalskiego króla muzyki mbalax. Będzie to jego pierwszy występ w Polsce! Youssou ma niepowtarzalny, wysoki tembr głosu, obejmujący 5 oktaw, który według opinii krytyków „zawiera w sobie historię Afryki”.

Tego samego wieczoru w Sali Kongresowej wystąpi również Tcheka – młody wokalista, prezentujący na całym świecie, z coraz większym powodzeniem, muzykę Wysp Zielonego Przylądka.

Festiwal Warszawski Skrzyżowanie Kultur, zainicjowany prze władze Stolicy w 2005 roku, to prezentacja najciekawszych zjawisk z zakresu muzyki i kultury świata, jedno z największych wydarzeń tego rodzaju w Polsce i w naszej części Europy. W ciągu czterech lat swojego istnienia Festiwal trwale zaistniał na kulturalnej mapie Warszawy, zbudował swój charakter i prestiż, a także stworzył własny, wierny krąg odbiorców. W jego ramach swoją twórczość zaprezentowało dotychczas ponad 100 artystów indywidualnych i grup z ponad 40 krajów. Organizatorem Festiwalu jest od początku jego istnienia Stołeczna Estrada.

Głównym założeniem i misją Festiwalu jest otwieranie Warszawiaków i gości Stolicy na bogactwo kultur współczesnego świata. Festiwal chce być taki, jaka jest sama Warszawa i cały współczesny świat: coraz bardziej otwarty i wrażliwy na kulturową i artystyczną różnorodność, jeszcze ciekawszy innych i jeszcze ciekawszy dla innych. Chce być wydarzeniem, które nieustannie się rozwija i poszukuje.

13-09-2009

początek o godz.: 19:00

SALA KONGRESOWA

Polecane

Share This