YouTube podsumowuje 2019. W czołówce dwa klipy Tymka, ale brak „Języka ciała”


2019.12.05

opublikował:

YouTube podsumowuje 2019. W czołówce dwa klipy Tymka, ale brak „Języka ciała”

grafika: mat. pras.

Na liście TOP10 teledysków prym wiedzie jeden z najpopularniejszych utworów tego lata, czyli “Ona by tak chciała” Ronniego Ferrari. Klip ma już ponad 96 milionów wyświetleń na YouTube. Drugie miejsce na podium przypadło w udziale grupie Daj To Głośniej za numer “Mama ostrzegała”, na trzecim miejscu znalazł się natomiast Tymek z utworem “Rainman”, w którym gościnnie wystąpili również Trill Pem i Tede. Tuż poza podium, na czwartej pozycji, uplasował się inny klip młodego rapera – “Poza kontrolą”.

Co ciekawe w zestawieniu brakuje „Języka ciała”, czyli teledysku, który wprawdzie zadebiutował w sieci w 2018, ale popularność zdobył dopiero na początku tego roku i dziś jest drugim polskim klipem rapowym mającym ponad 100 mln wyświetleń na koncie. Zwróciliśmy się do agencji przygotowującej zestawienie z prośbą o wyjaśnienie, czy brak przeboju Tymka na liście wynika z faktu jego premiery w 2018, czy z czegoś innego.

Warto podkreślić, że zestawienie najpopularniejszych filmów nie jest równoznaczne z największą liczbą odtworzeń. Listę przygotowano w oparciu o algorytm, który uwzględnia nie tylko wyświetlenia, ale też czas oglądania, liczbę reakcji w postaci łapek w górę i w dół, komentarzy oraz udostępnień.

TOP10 najpopularniejszych klipów 2019 w Polsce:

1. Ronnie Ferrari – Ona by tak chciała
2. Daj To Głośniej – Mama ostrzegała
3. Tymek – Rainman ft. Trill Pem, Tede
4. Tymek – Poza kontrolą
5. Cleo – Za krokiem krok
6. Malik Montana – Robię Yeah ft. K Koke
7. Chillwagon – @ (trailer)
8. Malik Montana – Jagodzianki ft. Mr. Polska
9. Billie Eilish – bad guy
10. Golec uOrkiestra & Gromee – Górą ty ft. Bedoes

Polecane


Share This