YUNGBLUD prezentuje nowy singiel i teledysk „mars”

Utwór promuje album „WEIRD!”, który ukaże się już za tydzień.


2020.11.28

opublikował:

YUNGBLUD prezentuje nowy singiel i teledysk „mars”

fot. mat. pras.

W piosenkach takich jak „mars”, YUNGBLUD odsłania rzadką równowagę pomiędzy pewnością siebie a wrażliwością, którą można usłyszeć w kompozycjach i wykonaniach utworów z „WEIRD!”. Czułe opowiadanie historii oraz wokal w akustycznym kawałku artysta dopasował do historii młodej kobiety trans, którą Harrison poznał w trakcie trasy Warped Tour w 2018.

Powiedziała mi, w jaki sposób zachęciła rodziców, by przyszli z nią na koncert i jak to pomogło. Gdy zobaczyli jej społeczność, pomogło im to zrozumieć, że jej coming out jako trans to nie jest tylko „faza” – to jej prawdziwe ja. Popłakałem się, gdy zorientowałem się, jaki wpływ możemy mieć, jak możemy zmieniać perspektywy, po prostu dzięki byciu tym, kim naprawdę jesteśmy – komentuje YUNGBLUD.

Sprawdź też: Yungblud: „Pierwsze myśli samobójcze miałem w wieki 13 lat”

Urodzony w Yorkshire w Anglii multi-instrumentalista YUNGBLUD (aka Dominic Harrison) gra na gitarze, basie, pianinie i perkusji. Po gitarę sięgnął jako dwulatek, a pierwszy utwór napisał mając 10 lat.

Debiutował albumem „21st Century Liability” (2018). W październiku 2019 ukazała się epka „the underrated youth”, na którą trafił m.in. singiel nagrany wspólnie z Danem Reynoldsem z Imagine Dragons – „original me”. Na początku 2020 YUNGBLUD zwyciężył MTV Push: Ones to Watch, znalazł się także na shortliście prestiżowego plebiscytu BBC Sound of. W lutym zwyciężył w kategorii Najlepszy teledysk na NME Awards, a potem triumfował w kategorii Best Push na 2020 MTV EMA.

Tagi


Polecane

Share This