Z Bollywood do Hollywood: Natasza Urbańska w LA


2010.08.03

opublikował:

Z Bollywood do Hollywood: Natasza Urbańska w LA

“Spotkanie z szefami amerykańskich wytwórni, legendami branży muzycznej, producentami klipów i filmów …niezapomniane przeżycie, i marzenie każdego artysty” – Natasza Urbańska.

Po wizycie w Bollywood i Filadelfii, wytwórnia Rokket Music zabrała Nataszę do Hollywood.

Kolejna podróż Nataszy do USA zorganizowana przez Rokket Music znów się okazała dużym sukcesem. Niezależna międzynarodowa wytwórnia muzyczna, Rokket Music (która stworzyła także projekt Poland…Why Not), zabrała Nataszę do Miasta Aniołów, gdzie artystka przecierała szlaki w celu zrealizowania drugiego, poza Poland…Why Not, projektu z tą wytwórnią, czyli nagrania debiutanckiej, solowej płyty, która ma zostać wydana także poza granicami naszego kraju. Pierwsza polska artystka pop, która ma ogromną szansę osiągnąć sukces za granicą, spotkała się z kilkoma najważniejszymi osobami z branży muzycznej. To właśnie Rokket Music daje jej możliwość bezpośredniego kontaktu z osobami decyzyjnymi na amerykańskim rynku muzycznym, co w przypadku zrobienia kariery międzynarodowej jest niezbędne.

Podczas kilkudniowej wizyty w mieście największych legend muzyki popularnej,  Urbańska spotkała się z przedstawicielami wytwórni odpowiedzialnych za stworzenie gwiazd, których sława obiegła cały świat! Jedna z nich to Interscope, wytwórnia, która może pochwalić się sukcesami takich sław jak Lady Gaga, NERD, Kelis, Gwen Stefani, Mary J. Blige, i wielu innych. W Interscope Natasza była także na prywatnym nagraniu samego Akona, artysty rap i R&B, gdzie poznała również Jimmy’ego Iovine – legendarnego prezesa Interscope-Geffen-A&M. W Interscope miała spotkania z kilkoma osobami z managementu, takimi jak Steve Berman, Dyrektor Marketingu, i Evan Peters odpowiedzialny za artystów i ich rozwój (A&R).

Natasza spotkała sie także z Adaamickiem, z myślą o współpracy przy jej solowym albumie. Adaamick to ceniony autor tekstów, kompozytor, oraz producent. Pisał utwory  m.in. dla  Kelly Clarkson, ma na swoim koncie  także kompozycję „3 Words” , która w wykonaniu australijskiego zwycięzcy programu Idol (Guy Sebastian) osiągnęła status sześciokrotnej platyny.

Natasza spotkała się także z Jenn Littleton, jedną z najbardziej cenionych profesjonalistek                    w marketingu muzycznym, pracującą wcześniej w Interscope, a obecnie prowadzącą wytwórnie takich sław jak Kiefer Sutherland czy Matthew McConaughey. Jenn prawdopodobnie zostanie niezależną konsultantką Nataszy w USA w zakresie marketingu.

Jordan Schur, legenda rynku muzycznego, producent filmowy i założyciel SureTone Records (The Cure, Limp Bizkit), był kolejną osobą na liście spotkań. Jordanowi spodobała się nie tylko muzyka Nataszy, ale także jej talent aktorski – artystka będzie brana pod uwagę przy nadchodzących rolach. Warto wspomnieć, że dwa filmy Schura zostaną zaprezentowane na Festiwalu Filmowym w Sundance – jeden z Robertem de Niro, a drugi z Keanu Reeves’em w roli głównej.

W środę Natasza miała spotkanie z Markiem Williamsem, prezesem Columbia Records – wytwórni Beyoncé, Bruce’a Springsteena, Celine Dion, AC/DC, Davida Bowie, a także Susan Boyle znanej z brytyjskiej edycji program “Mam Talent”. Poznała także Dona Griersona odpowiedzialnego za wiele hitów i karier takich znakomitości jak Celine Dion, Tina Turner, Cindy Lauper, Gloria Estefan, czy Heart. Następnie Urbańska spotkała się z Davidem Palmerem, reżyserem teledysków m.in. Lila Wayne, Toni Braxton i Mary J. Blige.

“Bardzo się cieszymy, że poprzez platformę Poland…Why Not daliśmy Nataszy niesamowitą możliwość poznania ludzi, którzy odegrali kluczową rolę w tworzeniu wielu muzycznych gwiazd. Odbyte spotkania z pewnością sprawią, że talent Nataszy, który zasługuje na promocję za granicą, zostanie zauważony. Taka szansa nie została dana nigdy wcześniej żadnemu polskiemu artyście. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że możemy współtworzyć historię polskiej muzyki pop poza granicami kraju – mówi Brian Allan, współzałożyciel Rokket Music, twórca Poland…Why Not, oraz manager Nataszy na świat.

Utwory, które Natasza nagrała (w niektórych przypadkach także współtworzyła) wraz z Jimem Beanzem dla projektu Poland…Why Not, zostały bardzo dobrze przyjęte przez wszystkie wymienione wcześniej osoby. Nic w tym zresztą dziwnego, w końcu Jim Beanz współpracował do tej pory z takim gwiazdami jak Britney Spears, Shakira, Nelly Furtado, Katy Perry, Jamie Foxx i Justin Timberlake. Wkrótce, podczas kolejnej wizyty Nataszy w USA, powstanie jeszcze więcej utworów, tym razem do jej solowej, debiutanckiej płyty. Tak więc kolejne wieści już wkrótce!

Polecane

Share This