Z filmu Madonny na koncert do Polski


2009.08.13

opublikował:

Z filmu Madonny na koncert do Polski

Przed nami dwa koncerty Gogol Bordello – jednej z najbardziej elektryzujących i najoryginalniejszych współczesnych formacji Zespół Eugene`a Hütza, odtwórcy głównej roli w głośnym debiucie reżyserskim Madonny „Mądrość i seks”, wystąpi 8 grudnia w warszawskiej Stodole oraz 9 grudnia w krakowskiej Rotundzie.

Gogol Bordello to doskonała mieszanka ognistego punk rocka oraz muzyki cygańskiej, zespół znany ze wspólnych występów z Flogging Molly, Primusem czy grupą Cake! Dziennikarze muzyczni uznają Gogol Bordello za nieco bardziej teatralną, cygańską odpowiedź na The Pogues! Inni dodają, że w bogatym instrumentarium Gogol Bordello (saksofon, akordeon, skrzypce, perkusja) słychać różnorodne wpływy od … Beli Bartoka po … Sonic Youth. Muzyka Gogol Bordello jest, jak widać, niezwykle eklektyczna – po ich koncertach można spodziewać się absolutnie wszystkiego!

Liderem założonej w 1999 roku formacji jest pochodzący z Ukrainy Eugene Hütz, który oprócz muzykowania zajmuje się także aktorstwem – poza rolą w obrazie Madonny znany jest także z występu w ekranizacji popularnej książki „Wszystko jest iluminacją”. Muzyka formacji zainspirowana jest cygańskim folkiem, co pozostaje w związku z podstawowym składem grupy, w którym grają imigranci z Europy Wschodniej. W związku z folkowymi inklinacjami Gogol Bordello to doskonała propozycja dla wszystkich, których wiele lat temu uwiódł Goran Bregović. Oczywiście dźwięki generowane przez orkiestrę Gogol są jeszcze bardziej żywiołowe niż muzyka Bregovicia jednak korzenie artystów są bez wątpienia wspólne!

Pierwszy singiel Gogol Bordello ukazał się w roku 1999, od tamtego czasu ukazały się cztery płyty. Od 2005 formacja nagrywa dla uznanej wytwórni SideOneDummy Records. Za najlepszy krążek – najpełniej oddający żywiołowy charakter muzycznego oblicza Gogol Bordello – uznawany jest album „Super Taranta!” (2007). W 2010 roku ukaże się nowy album Gogol Bordello – piosenek z tego krążka można przedpremierowo spodziewać się podczas polskich koncertów!

Niebawem informacje na temat miejsc sprzedaży oraz cen biletów.

Gogol Bordello

8.12 Stodoła / Warszawa

9.12 Rotunda / Kraków

Polecane

Share This