„Z talentem do gwiazd. Jak zrobić karierę w show-biznesie” – premiera książki


2013.10.28

opublikował:

„Z talentem do gwiazd. Jak zrobić karierę w show-biznesie” – premiera książki

Kto stoi za sukcesem T. Love, Justyny Steczkowskiej, Raz Dwa Trzy, Grzegorza Turnaua i innych topowych polskich artystów? Dwóch profesjonalistów z branży, na podstawie własnych doświadczeń z czołowymi polskimi muzykami, opisało długą drogę kariery w przemyśle muzycznym. „Z talentem do gwiazd” to pierwsza tego typu książka na polskim rynku.

Świat show-biznesu, talent show i gwiazd nie jest nam obcy – obserwujemy go, podglądamy i czytamy o nim na co dzień. Ale co kryje się za kulisami? I jak status obserwatora zamienić na status gwiazdora? Kariera, menedżer, nagrania, koncerty, pieniądze, copyright… To książka dla tych, którzy mają zadatki na gwiazdę i chcą wykorzystać swoją szansę na sukces, a także dla tych, którzy świat show-biznesu obserwują, komentują go i w nim żyją.

Gram w T.Love od 31 lat. Zaczynaliśmy od zera, wszystkiego uczyliśmy się sami – zarówno życia, jak i bycia muzykiem na scenie. Jak powiedział Johnny Rotten z Sex Pistols: lekcja pierwsza – zrób to sam, lekcja druga – zrób to dobrze. Podpisuję się pod tym obiema rękami. Mimo długiego stażu wciąż jestem otwarty na naukę. Myślę, że ta książka pomoże Ci się bardziej otworzyć na wiele spraw związanych z tzw. drogą sceniczną i nauczy  tzw. uczciwości w tym całym pierdolniku zwanym showbizem, który jest bardzo niebezpiecznym zawodem. Miłej lektury, dziewczęta i chłopcy – Muniek Staszczyk.

Niezwykle cenny poradnik dla wszystkich tych, którzy mają zamiar pracować w show-biznesie i PRZETRWAĆ :). Żałuję, że nie było tej książki, kiedy sama zaczynałam swoją karierę, bo uchroniłaby mnie ona od podpisania wielu niekorzystnych umów, których konsekwencje ponoszę do dziś – Justyna Steczkowska.

Adam Grzegorczyk – menedżer wielu artystów, m.in. Ireny Santor oraz zespołów Pawła Kukiza i Roberta Gawlińskiego. Dyrektor festiwalu w Jarocinie, dziennikarz muzyczny, autor przeszło trzydziestu książek opisujących zjawiska reklamy i marketingu, założyciel i rektor Wyższej Szkoły Promocji w Warszawie.

Tomasz Kopeć – założyciel i wieloletni (1989 – 2002) dyrektor artystyczno-repertuarowy Kompanii Muzycznej Pomaton/EMI, współtwórca sukcesów rynkowych płyt Jacka Kaczmarskiego, Justyny Steczkowskiej, Grzegorza Turnaua, Reni Jusis, Anity Lipnickiej, Raz-Dwa-Trzy, T.Love i wielu innych. Pomysłodawca „Złotej Kolekcji” – płyt z największymi przebojami polskich artystów.

Polecane

Share This