Za kilka dni premiera płyty The Marians


2011.09.26

opublikował:

Za kilka dni premiera płyty The Marians

Zespół został powołany do życia na Śląsku w 2008 r przez Szymona Poloka i Krzysztofa Chłopka. Do składu dołączyli bracia Tomek i Michał oraz Kolumbijczyk Carlos, uzbrojeni i gotowi na wszystko. Wcześniejsze doświadczenie tych muzyków to setki koncertów, nie tylko w małych klubach, ale także na wielkich scenach – m.in. jako support gwiazd pokroju Pearl Jam oraz trasy koncertowe z filarami polskiej sceny rockowej takimi jak Hej, Coma czy KSU.

The Marians powracają z drugą częścią swojej trylogii zatytułowaną Fight Club. Płyta dużo dojrzalsza od debiutu. Starannie dopracowane i przemyślane brzmienie z mocnym kopem i charakterystycznymi dla Marianów tekstami. Tematyka płyty oscyluje w klimacie kultowego filmu Fight Club opowiadając historie ludzi będących w ciągłym konflikcie między byciem sobą i spełnianiu własnych marzeń, a przymusem odgrywania ról społecznych.

Płyta została nagrana w mysłowickim 5g Studio. Za produkcje oraz miks odpowiedzialny jest Emil Blant oraz Jurek, mastering z kolei wykonali Activator & Smok w warszawskim AS One Studio.

Fight Club jest koncept albumem tworzącym bardzo spójną całość. Znajduje się na nim 10 utworów w tym cover zespołu Maanam “Szare miraże” w oldscholowej wersji w stylu QOTSA. Całość zapowiada mocne uderzenie w polską scenę alternatywną.

Polecane

Share This