Żabson: „Elita rządząca stworzyła wszelkie podziały, aby nas skłócić”


2020.06.05

opublikował:

Żabson: „Elita rządząca stworzyła wszelkie podziały, aby nas skłócić”

fot. P. Tarasewicz

Kiedy w 2016 roku ukazywała się piosenka T.Love „T.Love”, grupa promowała ją singlem „Marsz”, w którym Muniek ubolewał, że dziś trzeba jasno opowiedzieć się po jednej ze stron społeczno-politycznego konfliktu i nie można mieć umiarkowanych poglądów. Teraz podobnymi spostrzeżeniami dzieli się ze swoimi fanami Żabson.

To elita rządząca stworzyła wszelkie podziały, wrogie frakcje i destrukcyjne ideologie, aby nas skłócić. Kiedyś ludzie po prostu dyskutowali i dochodzili do jakiegoś konsensusu. Teraz musisz być albo lewakiem, albo prawakiem, albo za tym hashtagiem, albo przeciwny hashtagowi. Nie można mieć wyważonych poglądów i stać gdzieś pośrodku, bo pierwsi lub drudzy zmieszają cię z błotem. Social media i wielcy uczeni tego internetowego świata jeszcze zaogniają sytuację i tworzą podziały – komentuje artysta.

Raper ubolewa nad tym, że zmanipulowani przez rządzących obywatele walczą często ze swoimi bliskimi w imię wpojonych im na siłę zasad.

Gdzie nie spojrzysz – czy to USA, czy Polska walczą ludzie z ludźmi, każdy z nich ma bliskich i każdy ma coś do stracenia. Kiedy my tańczymy ten dance macabre, ludzie, którzy pociągają za sznurki marionetek, świetnie się bawią i obserwują nas z politowaniem, jak niszczymy sami siebie. Kiedy to zrozumiemy, że człowiek, który inaczej myśli, nie jest twoim wrogiem? Twoim wrogiem jest ten, który wskazuje go palcem jako wroga, ponieważ kiedyś sytuacja może się odwrócić i to ty możesz cierpieć za wierność swoim ideałom – komentuje.

Żabson przypomina, że wojna sama w sobie jest złem i zamiast ubolewać nad przegranymi konfliktami i gloryfikować wygrane, powinniśmy się skupić na tym, by wojen po prostu nie było.

Naszym problemem jest to, że w szkołach wojnę wygraną przez dany naród, który zamieszkujesz, przedstawia się jako dobrą i śpiewa się pieśni ku jej chwale, a przegraną przedstawia się jako złą i opłakuje. Tymczasem KAŻDA WOJNA JEST ZŁA, każda jest opłacona cierpieniem wielu istnień po obu stronach barykady.

Boję się, że nasz świat zmierza do zagłady i nikt nie pamięta już o tym, co się stało podczas ostatnich 100 lat na całym świecie. Wielu ludzi wyciąga z historii błędne wnioski i zamiast zatrzymać to koło nienawiści, powiela te same schematy.

Nie wiem, jak mam pomóc. Czuję się bezbronny. Co bym nie powiedział, ktoś może poczuć się urażony lub poczuć, że stoję po drugiej stronie. A ja chciałbym tylko jedności – kończy artysta.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Żabson (@zabsonziomal)

Polecane


Share This