Żabson: „Jeb*ć rasizm, jeb*ć homofobię, jeb*ć ocenianie”


2019.04.13

opublikował:

Żabson: „Jeb*ć rasizm, jeb*ć homofobię, jeb*ć ocenianie”

Kard z klipu "Safari"

Nie jest tajemnicą, że Żabson poza zamiłowaniem do rapu, pasjonuje się także modą. Raper nie raz brał udział w kampaniach reklamujących marki odzieżowe. Niedawno zdecydował się na współprace z firmą Zalando. Na profilu facebookowym firmy pojawiło się zdjęcie rapera z opisem:

„Żabson to facet, który wie, czego chce i nie boi się po to sięgać. Tym razem wybrał kurtkę w multikolorowy wzór. Naszym zdaniem wygląda naprawdę cool ”

Pod tym zdjęciem, pojawiło się wiele niepochlebnych komentarzy, na które w kilku komentarzach zareagował sam Żabson.

Jak się komuś coś udaje i ma inny styl, to musi zostać zgnojony przez swoich rodaków

„Pytasz kiedy byłem w zoo, k*rwa mordo, mam internet. Wylewacie całe zło, dawaj powiedz mi to w gębę. To jest ciekawe, że jak się komuś coś udaje i ma inny styl to musi zostać zgnojony przez swoich rodaków. Jeszcze ciekawsze jest dla mnie, że w 2019 kogoś szokuje taka stylówka. A najciekawsze jest to, że ludzie, którzy nie mają żadnego pojęcia o stylu próbują się wypowiadać i sami strzelają sobie w stopy jakimiś opiniami z ery kamienia łupanego. Jeżeli podciągnięta nogawka, wzorzysta kurtka czy stanie na parapecie jest dla nich szokujące to współczuje życia, bo musi być naprawdę monotonne. Nie bójcie się być sobą mordeczki, bo na koniec dnia to jest najważniejsze czy sam ze sobą się dobrze czujesz, nie opinia jakiegoś ograniczonego człowieka”

Ja na tym zarabiam pieniądze

„Nie musicie pisać mi nie przejmuj się, bo tu nie chodzi o mnie. Ja na tym zarabiam pieniądze i jakoś mnie to nie rusza, bo od pierwszych kawałków jestem krytykowany. Chodzi mi o Was, ludzi, którzy może nie maja takiej siły przebicia jak ja i muszą na co dzień zmierzyć się z takimi idiotami w swoim życiu i są dręczeni z powodu swojej inności. Postawcie się im, znajdźcie ludzi podobnych do siebie, stwórzcie swoja ekipę i żyjcie w zgodzie z samym sobą, bo kiedyś właśnie to przyniesie wam szczęście”.

W Polsce raperom nie wypada o tym mówić

„A i ostatnie, bo też mnie to męczy, że w Polsce raperom nie wypada o tym mówić bo stracą właśnie takich fanów, którzy karmią się nienawiścią. J*bać rasizm, j*bać homofobię, j*bać ocenianie ludzi po czymkolwiek niż ich czyny. I wiem, że nie tylko ja tak myślę ale ludzie boją się mówić to co myślą ze względu na otoczenie i jego presje. Niby swoboda, niby wolność słowa, ale nikt nie mówi co tak naprawdę myśli, bo jest zastraszony. I w ten sposób są powielane błędne stereotypy i przekonania, bo jak tyle osób tak mówi to przecież nie będę mówił inaczej. Peace & Love”

Polecane

Share This