Żabson: „Moje płyty cienko się sprzedają, mimo to na koncertach pełne sale”


2019.11.14

opublikował:

Żabson: „Moje płyty cienko się sprzedają, mimo to na koncertach pełne sale”

fot. Łukasz Ziętek

Dla wielu trzecia pozycja Żabsona na Olisie byla rozczarowaniem. „Internaziomal” w pierwszym tygodniu w zestawieniu przegrał z „Małomiasteczkowym” Dawida Podsiadły i „Młodym księciem” White’a 2115. Warto przy tym dodać, że reprezentant SBM Labelu uzyskał w tym tygodniu solidny bonus w postaci doliczonych preorderów, których ZPAV nie uwzględnił przed tygodniem.

Czy Żabson uważa trzecią pozycję za porażkę? Raper zdaje się kompletnie nie patrzeć na to w ten sposób, ponieważ zdaje sobie sprawę, że jego siłą jest streaming. ZPAV przygotowując OLiS nadal liczy jedynie fizyczną sprzedaż, co według autora „Internaziomala” nie ma większego sensu.

Nr 3 na OLiS. Dziękuję. Jednak chcę powiedzieć, że to zestawienie nic nie znaczy w muzyce obecnie. Chyba nikogo nie zaskoczę, mówiąc, że moje płyty w wersji fizycznej dosyć cienko się sprzedają, mimo tego na koncertach pełne sale. Większość sprzedaży „To ziomal” to streaming i dzięki niemu mam złotą płytę. Czekam na prawdziwą listę sprzedaży, która pokaże połączoną sprzedaż fizyczną i cyfrową. Czekam też na moment, w którym wreszcie wartości streamingów będą przeliczane poprawnie, nie krzywdząc artystów, którzy głównie tak sprzedają swoją muzykę, W tym momencie niestety jest to przelicznik faworyzujących artystów sprzedających fizyczne nośniki – skomentował raper.

Polecane

Share This