Żabson propsuje kolegę ze sceny. „Chłop pcha polski rap do przodu jak mało kto”


2020.07.02

opublikował:

Żabson propsuje kolegę ze sceny. „Chłop pcha polski rap do przodu jak mało kto”

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

ednym z założeń Hot 16 Challenge 2 było „wypchnięcie” polskiego rapu na międzynarodowe wody. Część zagranicznych nominacji – choćby dla Snoopa, Eminema czy Beyonce – można uczywiście rozpatrywać w kategorii żartu, niemniej finalnie udało się pozyskać kilkadziesiąt zwrotek spoza Polski. Żabson, któremu udało się zachęcić do nagrania zwrotki Yzomandiasa, podkreśla szczególne zasługi jednego ze swoich kolegów w propagowanie polskiego rapu na zewnątrz. Nie jest to Solar, inicjator Hot 16 Challenge 2, nie jest to też Quebonafide, który nagrywał już m.in. z KRS-One’em czy Sferą Ebbastą. Tym razem raper propsuje jednak Malika Montanę, który podróżując po Europie spotyka się z topowymi zawodnikami, nie tylko z rapowej sceny.

Wielki szacunek dla Malika Montany za nagrywki z Dossehem i LX-em. Chłop pcha polski rap do przodu jak mało kto. Zazwyczaj raperzy wypowiadają się o innych raperach negatywnie w przypadku jakichś przypałów. Może czas zacząć wypłacać sobie szacunek za dobre akcje i wkład w tę kulturę. Ta akcja to kamień milowy. Kłaniam się w pas. BOW DOWN – skomentował Żabson.

Malik w ostatnich dniach spotykał się nie tylko z niemieckimi raperami, ale także m.in. z Tillem Lindemannem z Rammsteina i Neymarem.

Polecane

Share This