Żabson ujawnił polskich i zagranicznych gości „Ziomalskiego Mixtape’u”


2020.11.27

opublikował:

Żabson ujawnił polskich i zagranicznych gości „Ziomalskiego Mixtape’u”

fot. mat. pras.

Żabson pochwalił się mocnym składem gości, który wspiera go na „Ziomalskim Mixtape„. Na płycie znaleźli się zarówno dobrze znani goście z Polski jak z zagranicy. Wśród raperów, którzy dograli gościnne zwrotki znaleźli się: Mata, Kizo, Beteo, Sarius, Young Leosia, Janusz Walczak, Borucci, Chris Abolade, Benito (Tuzza), Locomode, Duszyn, Yzomandias i Karlo. Za produkcję kawałków odpowiadają natomiast: Deemz, Vladimir Cauchemar, Hubi, 997 swizzy, 2latefor, GeezyBeatz, Borucci, BAHsick i Kastel.

SPRAWDŹ TAKŻE: „Zmiany i chwila oddechu są potrzebne do rozwoju artysty” – Żabson zapowiada nowe wydawnictwo

Przypomnijmy, że album promowany był na razie klipem „Aromatyczne przyprawy”, z gościnnym udziałem Maty.

Okładka „Ziomalskiego mixtape’u” wywołała wśród słuchaczy dyskusję o tym, czy nie jest nazbyt podobna do „Savage Mode II” 21 Savage’a i Metro Boomina. Artysta odpiera zarzuty o plagiat, zauważając po pierwsze, że ilustracja zdobiąca jego mixtape jest po prostu charakterystyczna dla rapu z południa Stanów, a po drugie, że jeśli już, to inspiracją do jej powstania było nie „Savage Mode II”, a „MP Da Last Don” Mastera P.

 

Ostatnio tyle gadałem o tym, że ludzie nie mają pojęcia o kulturze, a tu szybki przykład. Zarówno moja okładka jak i okładka 21 Savage’a jest inspirowana No Limit Records i okładkami Pen & Pixel. Ludzie, którzy piszą, że odgapiłem tę okładkę, nie mają zielonego pojęcia o estetyce, którą jest ona inspirowana.

Takich okładek były setki, a moja i 21 Savage’a różnią się kompozycją jak „Bitwa pod Grunwaldem” i „Mona Lisa” xD – skomentował Żabson.

Raper przywołał inny przykład z rodzimego podwórka – nadchodzącego „PhantomaKobika, tłumacząc fanom, że to również przykład inspiracji południem Stanów.


 

Polecane


Share This