Zack De La Rocha, DJ Premier i Greg Nice w nowym klipie Run The Jewels

Killer Mike i El-P szykuje RTJ4.


2020.04.29

opublikował:

Zack De La Rocha, DJ Premier i Greg Nice w nowym klipie Run The Jewels

fot. kadr z wideo

Run The Jewels zaprezentowali klip do znanego już singla „Ooh LA LA”. Choć wcześniej duet opublikował już „The Yankee and the Brave”, teraz tłumaczy, że to właśnie „Ooh LA LA” z gościnnym udziałem Grega Nice’a i DJ-a Premiera jest pierwszym singlem zwiastującym nadejście „Run The Jewels 4”. Oprócz wymienionych gości w teledysku pojawia się także zaprzyjaźniony z Killer Mike’em i El-P wokalista Rage Against The Machine Zack De La Rocha.

Sprawdź też: Run The Jewels udostępniają nowy numer na nietypowej platformie

Teledysk został nakręcony na początku marca, tuż przed uderzeniem koronawirusa. Już wówczas klip był komentarzem do podziałów klasowych i kapitalizmu, tematów, które zostały teraz uwypuklone jako pilniejsze i ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Nakręciliśmy ten teledysk zaledwie kilka tygodni przed uderzeniem pandemii nie mając pojęcia, co przyniesie przyszłość. Z perspektywy czasu to niemal cud, że udało nam się to sfinalizować. Gdy myśleliśmy nad koncepcją tego obrazka z naszymi przyjaciółmi Vanessą i Brianem Beletic, wyobrażaliśmy sobie świat w momencie, gdy odwieczna walka klas się właśnie zakończyła. To był dzień, w którym miłość, empatia i społeczność zwyciężyły siły, które oddzielały nas od siebie, stworzone przez człowieka – mówią o klipie artyści.

„Ooh LA LA” pojawia się także w finale najnowszego sezonu hitowego serialu „Ozark” (Netflix).

Run The Jewels będą gościem na trasie koncertowej Rage Against The Machine. Jeśli koronawirus na to pozwoli, grupy zawitają do Polski 10 września, by wystąpić w Tauron Arenie Kraków.

Polecane

Share This