Zakopower podsumowują miniony rok


2013.01.11

opublikował:

Zakopower podsumowują miniony rok

103 tysiące sprzedanych płyt, potrójna platynowa płyta dla Boso, 130 zagranych koncertów, 3 Fryderyki… – oto jak zespół podsumowuje miniony rok:

Minął kolejny rok naszego muzykowania i jakkolwiek dalecy jesteśmy od podsumowań – te zostawiamy dziennikarzom czy statystykom – to jednak wydaje nam się że miło nam będzie wspominać rok 2012!

Nie ukrywamy, że kilka planów udało nam się zrealizować, inne przepadły w fazie projektu, trochę rzeczy wydarzyło się niespodziewanie, czym bardzo pozytywnie nas zaskoczyły, inne już takim pozytywnym zaskoczeniem się nie okazały.

Ale do rzeczy:

Największą niespodzianką dla nas jest nieustająca popularność ostatniego naszego albumu – „Boso”! Minęło już ponad 1,5 roku odkąd jest na rynku, a ciągle znajduje uznanie w najważniejszym dla płyty miejscu, czyli w Waszych rękach, dodamy, że „Boso” było najczęściej kupowanym muzycznym prezentem świątecznym! Dziękujemy za ten stały dowód aprobaty dla naszej pracy!

Pochwalimy się Wam, że to Wasze ręce zdjęły z półek sklepowych już przeszło 100.000 szt (licznik na koniec 2012 roku dobił do oszałamiającej nas liczby 103 455 szt!!! – POTRÓJNA PLATYNA).

Z tego miejsca dziękujemy Wam, naszym Fanom, a szczególnie FanKlubowi za nieustające wsparcie.

Pochodną Waszej dla nas przychylności są nagrody przyznawane przez branżę, festiwale czy inne, różne gremia. I tak poczynając od stycznia przypadło nam odebrać nagrodę Bestsellerów Empiku za sprzedaż największej ilości płyt w kategorii „Muzyka. Artysta polski”. W kwietniu Akademia uhonorowała nas aż trzema statuetkami Fryderyka w kategoriach: Grupa Roku, Album roku Folk/Muzyka Świata, Piosenka roku. Pod koniec maja uplasowaliśmy się na drugim miejscu w prestiżowych TOPach festiwalu TopTrendy.

W czerwcu, jeszcze nim sędzia odgwizdał początek meczu Polaków z Grekami na Euro obdarowaliście nas dwiema Superjedynkami na Festiwalu Opolskim (SuperArtysta i SuperPrzebój).

To, co udało nam się zrealizować i marzyliśmy o tym od dłuższego czasu to koncerty za granicą.

Wprawdzie już wcześniej robiliśmy ciekawe wypady, ale były to pojedyncze występy. W 2012 też udało nam się kilka takich wypadów zorganizować: USA (Chicago), Kanada (Toronto), Rosja (Petersburg), Niemcy (Kolonia – 2 koncerty), ale szczególnie dumni jesteśmy z naszej 6-cio koncertowej trasy po Wielkiej Brytanii. Tym bardziej, że udało nam się zgromadzić łącznie przed sceną blisko 3,5 tysięczną publikę. Objazd zakończyliśmy występem na festiwalu Eurocultured w Manchesterze.

W sumie zliczając wszystkie koncerty w 2012 roku, zagraliśmy ich aż 130! Próbowaliśmy zliczyć przejechane kilometry… ale się poddaliśmy 🙂

O planach, które się nie ziściły wspominać nie będziemy, bo liczymy, ze przyjdzie im się ziścić w przyszłości. Najlepiej najbliższej! 🙂

Co przyniesie rok 2013? Będziemy wiedzieć wtedy, kiedy już to przyniesie!

Polecane

Share This