Zapadł wyrok w sprawie Dody


2019.03.01

opublikował:

Zapadł wyrok w sprawie Dody

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Po tym jak 26 lutego Sąd Okręgowy w Warszawie ogłosił odroczenie wyroku w sprawie Dody, w czwartek poznaliśmy już jego decyzję. Wokalistka była oskarżona o to, że w marcu 2013 roku wspólnie z przyjaciółką znieważyła policjantów. Dwaj warszawscy policjanci zeznali, że „doświadczyli przemocy” ze strony wokalistki oraz jej towarzyszki. Policjanci zostali wezwani w związku z zakłócaniem ciszy nocnej przez kobiety. Kiedy próbowali je wylegitymować, Doda miała uderzyć policjanta w plecy torebką. Obie panie miały też „używać słów powszechnie uznanych za obelżywe”.

Sąd rejonowy przeprowadził prawidłowe postępowanie w tej sprawie. Całość materiału dowodowego bardzo wnikliwie przeanalizował, obiektywnie ocenił i na tej podstawie doszedł do trafnego wniosku, że Dorota Rabczewska-Stępień dopuściła się znieważenia funkcjonariuszy policji – powiedziała sędzia Wanda Jankowska-Bebeszko. – W uzasadnieniu wyroku wskazała, że apelacja nie mogła być skuteczna ze względu na jednostronne, wybiórcze wskazywanie na te dowody, które są korzystne dla oskarżonej oraz że postępowanie dowodowe zostało przeprowadzone z „ponadprzeciętną dbałością” informuje TVN24.

Wyjaśniano rozbieżności i sprzeczności, a funkcjonariusze byli przesłuchiwani z dociekliwością. Oskarżonej umożliwiono szerokie ustosunkowanie się do postawionych zarzutów. Sąd rejonowy wziął pod uwagę wszystkie okoliczności, a sąd okręgowy nie dostrzegł błędów, które zostały wyeksponowane w apelacji – argumentowała sędzia.

Oskarżona została zobowiązana do wpłaty 50 PLN na rzecz Skarbu Państwa oraz pokrycie kosztów postępowania odwoławczego (100 PLN). Przyjaciółkę Dody uniewinniono.

Tagi


Polecane

Share This