Zapowiedź drugiej płyty Meli Koteluk (wideo)


2014.06.18

opublikował:

Zapowiedź drugiej płyty Meli Koteluk (wideo)

Mela Koteluk zapowiada kolejną dawkę swojej muzyki. Autorka tekstów obsypanego Fryderykami albumu „Spadochron” przygotowuje wydanie drugiej płyty i uchyla słuchaczom rąbka tajemnicy.

Ostatni rok był dla Meli bardzo pracowity. Po ogólnopolskiej trasie koncertowej, udziale w roli jurora w radiowym konkursie dla młodych muzyków oraz teatralno-muzycznym projekcie z piosenkami Wojciecha Młynarskiego, artystka wróciła do studia nagraniowego. Do pracy nad drugim albumem zaprosiła Marka Dziedzica, producenta muzycznego płyt takich zespołów jak m.in. Sorry Boys czy Ballady i Romanse. Jak podkreśla Mela, w nowych utworach szczególnie istotna jest warstwa literacka, a pod względem muzycznym – większa skłonność do eksperymentów brzmieniowych.

23 czerwca będzie miał premierę pierwszy singiel zatytułowany „Fastrygi”, dający przedsmak nowej płyty. Jego fragmenty zostały wykorzystane w filmowym teaserze, który został dzisiaj opublikowany w sieci. Film przedstawia wyjazd zespołu Meli na próby do Domu Pracy Twórczej w Burdągu na Mazurach, gdzie powstała spora część nowego materiału. Wyjechaliśmy z miasta, aby odciąć się od codziennej rzeczywistości, która czasem zagłusza naszą kreatywność – mówi o pracy nad płytą Mela Koteluk.

 

Premiera płyty odbędzie się jesienią ale nowy materiał będzie można usłyszeć jeszcze tego lata. Piosenki z nowej płyty artystka zaśpiewa podczas występu na festiwalu Wschód Kultury w Rzeszowie oraz na Open’erze w Gdyni.

{sklep-cgm}

Polecane

Share This