Kto zaśpiewał na płycie Michaela Jacksona?


2018.08.27

opublikował:

Kto zaśpiewał na płycie Michaela Jacksona?

foto: mat. pras

W 2010 roku na rynku pojawił się album „Michael” Michaela Jacksona. Był to pierwszy pośmiertny album zmarłego rok wcześniej artysty.

Na płycie znalazły się m.in. nieznane wcześniej utwory. Pojawiły się plotki, że aż trzy z nich, czyli „Breaking News”, „Monster” i „Keep Your Head Up” zostały zaśpiewane przez zupełnie inną osobę. Jedna z fanek muzyka wniosła nawet sprawę do sądu i na jej zlecenie osoba zajmująca się rozpoznawaniem głosu stwierdziła, że głos na wspomnianych wcześniej piosenkach najprawdopodobniej nie należy do Michaela Jacksona.

Na te rewelacje postanowił odpowiedzieć Zia Modabber reprezentujący interesy wytwórni. – Nikt nie powiedział, że Michael Jackson nie zaśpiewał w tych piosenkach (…) Nie zapadł żaden wyrok w sprawie, czyj głos znajduje się w nagraniach – powiedział dla Variety.

Nowy wideoklip Michaela Jacksona

Do sieci trafił niepublikowany wcześniej teledysk Michaela Jacksona. Wideoklip do utworu “Behind The Mask” pojawił się dziewięć lat po śmierci artysty. Jest to oficjalne wideo autorstwa duetu Agressive.

Piosenka “Behind the Mask” początkowo miała trafić na album “Thriller”, ale z powodu problemów z prawami autorskimi pojawiła się dopiero na pośmiertnym albumie “Michael” w 2010 roku. Utwór jest coverem japońskiej grupy Yellow Magic Orchestra.

Wideoklip można obejrzeć poniżej.

Post Malone pobił rekord Michaela Jacksona

Debiutancki album Post Malone’a, wydany w 2016 roku “Stoney”, utrzymuje się 77 tydzień z rzędu w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych albumów R&B / Hip-Hop na liście Billboardu.

Dzięki temu raper pobił rekord Michaela Jacksona, którego “Thriller” znajdował się na liście przez 76 tygodni. W pierwszej piątce albumów, które na długo zdominowały listę Billboardu są “Whitney Houston” Whitney Houston (64 tygodnie), “The E.N.D.” The Black Eyed Peas (63 tygodnie) i “The Heist” Macklemore’a i Ryana Lewisa (59 tygodni).

Polecane

Share This