ZAZ – muzyczna rewelacja z Paryża wystąpi po raz pierwsze w Polsce


2011.06.22

opublikował:

ZAZ – muzyczna rewelacja z Paryża wystąpi po raz pierwsze w Polsce

Pochodząca z Francji ZAZ jest jednym z największych muzycznych odkryć ostatnich lat. Jej debiutancki album wydany w 2010 roku rozszedł się w setkach tysięcy egzemplarzy, a singiel „Je Vieux” błyskawicznie podbił najważniejsze listy przebojów na całym świecie. Już 8 listopada wszyscy fani artystki i muzyki francuskiej będą mieli okazję zobaczyć ZAZ w warszawskim klubie Palladium, podczas jej pierwszego koncertu w Polsce.

Debiutancka, wydana w 2010 roku, płyta ZAZ od dnia premiery stała się prawdziwą sensacją we Francji i poza jej granicami. Utwór „Je Vieux” pochodzący z albumu „ZAZ” stał się wielkim przebojem w całej Europie, w szczególności w Niemczech oraz w Polsce. Można go usłyszeć na najnowszej 11 części kompilacji „Pozytywne Wibracje” w wyborze Stanisława Trzcińskiego, która od 21 czerwca dostępna jest w sprzedaży ogólnopolskiej.

Przyglądając się dotychczasowej karierze ZAZ (właść. Isabelle Geffroy) trudno nie odnieść wrażenia, że artystka ciężko zapracowała na swój spektakularny, międzynarodowy sukces. Słuchając jej debiutanckiego albumu trudno uwierzyć, że swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczynała od wykonań utworów bluesowych oraz … latynoskiego rocka. Po umiarkowanym sukcesie na rynku lokalnym, ZAZ postanowiła przenieść się do Paryża. Jak się później okazało, była to wyjątkowo trafna decyzja. W stolicy Francji artystka początkowo zaangażowana została do wykonywania utworów w kabarecie. Dodatkowo wraz ze znajomymi muzykami dorabiała śpiewając wśród malowniczych uliczek Monmartre’u. Przełomowym momentem w jej karierze był występ w konkursie Tremplin Génération France Bleu/Réservoir, którego trzecią edycję ZAZ wygrała zostawiając wszelką konkurencję daleko za sobą.

Od czasu swojego niedawnego debiutu ZAZ nieustannie koncertuje na całym świecie dając dziesiątki koncertów. Odwiedza tak wyjątkowe miejsca jak Kolumbia, Syberia czy Egipt. Podczas swoich występów artystka zdobywa setki tysięcy nowych fanów.

Paweł Kwiatkowski, współorganizator koncertu mówi: W ZAZ ujęła mnie jej muzykalność i wyjątkowy głos oraz kompozycje nawiązujące do najlepszych tradycji muzyki francuskiej. Dotychczasowe recenzje z występów artystki są bardzo entuzjastyczne, media z ogromnym uznaniem wypowiadają się na temat talentu ZAZ oraz niezapomnianych wrażeń jakie dostarczają jej koncerty. Dodajmy jeszcze rewelacyjną płytę oraz wysokie miejsca na listach przebojów jakie zajmuje jej repertuar, także w Polsce, i wniosek nasuwa się sam. Jako STX JAMBOREE musieliśmy zaprosić ZAZ na koncert do Polski.

Stanisław Trzciński, współorganizator koncertu dodaje: ZAZ to niewątpliwie jedna z największych niespodzianek muzycznych 2010 roku. Po kilku miesiącach od wydania jej debiutanckiego albumu wśród moich znajomych ciężko było znaleźć osobę, która nie znałaby co najmniej singlowego „Je Vieux”. Cieszę się, że jako pierwsi będziemy mogli zaprezentować wokalistkę polskiej publiczności. Nie mam wątpliwości, że jej koncert będzie wyjątkowy i wszystkim zapadnie w pamięci na długo.

Początek koncertu w Palladium o godz. 19, wejście od g. 18.

Bilety w cenie 130 i 230 zł brutto (w tym 8% VAT) dostępne są w sprzedaży ogólnopolskiej (punkty sprzedaży i systemy internetowe): www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, www.ebliet.pl, a także w kasie biletowej Sali Kongresowej (www.kongresowa.pl tel. 22 656 72 99), kasie Eventim (dawniej Kasa ZASP, tel. 22 353 93 93), salonach empik, w sieci sklepów Media Markt i Saturn. Bilety już w sprzedaży!

Organizatorem koncertu ZAZ w Warszawie jest agencja STX JAMBOREE.

Więcej informacji: www.stx-jamboree.com.

Tagi


Polecane

Share This