Zbliża się 3. edycja Warsaw Music Week


2012.04.05

opublikował:

Zbliża się 3. edycja Warsaw Music Week

Warsaw Music Week to cykl wydarzeń muzycznych prezentujący bogatą kulturę klubową stolicy. Po raz trzeci, koncerty, imprezy klubowe odbędą się w wiodących warszawskich klubach muzycznych oraz salach koncertowych. Impreza powstała w 2009 roku dzięki współpracy agencji Good Music Productions z Liverpool Music Week oraz British Council, w okresie starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się we wrześniu 2010 roku i stała się wielkim wydarzeniem muzycznym. Druga edycja festiwalu odbyła się w maju 2011 roku i zgromadziła jeszcze większą publiczność niż rok wcześniej. W sumie na imprezach obu edycji Warsaw Music Week bawiło się ponad 35 tysięcy osób! Gwiazdami dwóch edycji byli m.in.: Unkle, Hooverphonic, Ladytron, DJ Mehdi, Goldie & MC Jakes, Toro Y Moi, Erol Alkan, DJ Falcon, Hanne Hukkelberg, Deadbeat, Pole i wielu innych. W sumie ponad 40 artystów zagranicznych i 70 wykonawców z Polski.

W tegorocznej edycji pojawi się wiele nowych elementów. Wspólnie z polskimi niezależnymi wytwórniami płytowymi, przygotowaliśmy cykl imprez shocase’owych, na których zaprezentują się polscy artyści i zespoły, zarówno debiutanci, jak też uznani wykonawcy, prezentujący premierowe wykonania.  Wspólnie z naszymi zagranicznymi partnerami przygotowaliśmy również cykl showcase’ów zagranicznych, prezentujących najciekawszych artystów z europejskich krajów. Od tego roku festiwalowi towarzyszy Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Muzycznego: New Directions, która zajmuje się tematami i zjawiskami związanymi z branżą muzyczną i przemysłami kreatywnymi. 

Po raz pierwszy w programie festiwalu pojawią się wystawy i konkursy. Wspólnie z fotografami z Music Foto Kolektiv, w ramach Warsaw Music Week 2012 odbędzie się trzecia edycja konkursu Koncertowa Fotografia Roku. Nagrodzonych i najciekawsze prace będzie można oglądać, przez cały czas trwania festiwalu w jedynym z warszawski klubów. Od 2012 roku rozszerzona zostanie też lista miejsc w których odbywać się będą wydarzenia festiwalowe. 

Więcej szczegółów na temat nowych aktywności festiwalu już niebawem.

Organizator główny i koordynator: agencja Good Music Productions.

Polecane

Share This