Zbliża się premiera albumu Organizmu


2011.11.05

opublikował:

Zbliża się premiera albumu Organizmu

Płyta ukaże się nakładem Wytwórni Krajowej – nowoczesnego labela wydającego artystów tworzących w języku polskim oraz w oryginalny sposób odnoszących się do krajowej tradycji muzycznej. Najnowsze wydawnictwo Wytwórni spotkało się z bardzo wyjątkowym wsparciem uznanych osobistości polskiej sceny rockowej:„Lubię sobie z rana obalić mit… Ponoć źle się dzieje w polskiej muzyce… Organizm sznuruje usta i strąca łby argumentom tych, którzy bronią owej tezy. Tego poranka mit runął z hukiem, pozostawiając mnie poruszoną muzyką, a przede wszystkim słowem.”

Katarzyna Nosowska

„Bardzo ciekawa, intrygująca muzyka, pomysłowe aranżacje. Wiele obiecujący album.”

Paweł Krawczyk (Hey)

„Zdania z natury »gdyby grali na początku lat 80-tych, byliby równi Republice« albo »szkoda, że polski rynek muzyczny nie dorósł do takiej muzyki« przynależą zespołom słabym. Na pewno słabszym niż Organizm. Debiutancki album lewitował mną długo, ten będzie lewitował dłużej. Jędrek Dąbrowski wzbudza we mnie liryczną zazdrość i bez wątpienia jest czołowym tekściarzem w tej części Europy. Będę słuchał. Wypada.”

Michał Wiraszko (Muchy)

Krążek promuje singiel ,,Maki”, dostępny pod podanym adresem:

CGM.pl jest oficjalnym patronem medialnym płyty.

Organizm zadebiutował w 2008 r. płytą „Głową w Dół”. Świetne polskie teksty i energetyczna, surowa muzyka zostały docenione przez recenzentów i słuchaczy. Trio od tamtej pory zagrało ponad 100 koncertów w Polsce, w tym na festiwalach: Open’er i Jarocin. W 2010 roku muzycy skomponowali i nagrali nową płytę pt.: „Koniec, Początek, Powidok”,  którą zmiksował Grzegorz Kaźmierczak (Variete), a zmasterował Marcin Bors. Choć muzycy przyznają, że na drugiej płycie dokonali wolty w kierunku melodii i piosenek, opinia koncertowej petardy, jaką sobie wyrobili, jest nadal aktualna.

Polecane

Share This