Zdrowe piersi Małgorzaty Ostrowskiej


2009.10.23

opublikował:

Zdrowe piersi Małgorzaty Ostrowskiej

Jej celem jest poruszanie problematyki raka piersi, zachęcenia do samobadania i badań profilaktycznych.  Akcja organizowana jest przez Federację Stowarzyszeń „Amazonki” oraz firmę Plazanet – Revitalash Polska.

Akcja jest prowadzona od lat, ale tym razem także w gabinetach urody, SPA i 190 Klubach Amazonek. – Jest to złamanie pewnego stereotypu przekazywania tych informacji w atmosferze strachu i zagrożenia. O wiele łatwiej i mam nadzieję skuteczniej, przekazuje się taką wiedzę w gabinetach odnowy, Spa, w chwilach relaksu. W takich miejscach, w których dbamy o piękno naszego ciała, nauczmy się także jak zadbać o jego zdrowie. – mówi Małgorzata Ostrowska. I tłumaczy dlaczego zgodziła się zaangażować w tę akcję: – Chciałabym przekonać kobiety przede wszystkim do regularnej samokontroli, do dania szansy dzisiejszej medycynie. Rak piersi jest chorobą straszną, zbierającą ciągle zbyt duże żniwo, ale w dzisiejszych czasach wcześnie wykryty nowotwór jest całkowicie wyleczalny. Musimy jednak przemóc nie zawsze zrozumiałe opory i wstyd, i przy każdej zauważonej zmianie skóry, tkanki piersi, czy choćby zmianie wyglądu naszych piersi zgłosić się do lekarza! Niby proste, a jednak… Właśnie dlatego, że widzę potrzebę docierania do ciągle nowych kręgów kobiet, także tych, z mojej grupy wiekowej, bez wahania przystałam na propozycję Federacji Stowarzyszeń Amazonek, aby zostać „twarzą” tegorocznej kampanii.

Piosenką tegorocznej akcji jest najnowszy przebój Małgorzaty Ostrowskiej zatytułowany „Z dalekiej podróży”. – Tekst utworu mówi o nadziei, którą znajdujemy na końcu niełatwej drogi, bo jeśli tylko chcemy, zawsze jest „czas na cuda” 🙂 – opowiada artystka.

Więcej informacji na stronie http://www.ostrowska.pl/

Polecane

Share This