Zespół Travellers podpisze debiutancką płytę


2011.05.23

opublikował:

Zespół Travellers podpisze debiutancką płytę

W sobotę 28 maja formacja Travellers będzie gościem warszawskiego sklepu Saturn w centrum handlowym Złote Tarasy gdzie rozpocznie się przedpremierowa sprzedaż debiutanckiej płyty zespołu. Wojtek Szadkowski wraz z pozostałymi muzykami będzie podpisywać swoje najnowsze wydawnictwo zatytułowane „A Journey Into The Sun Within”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00 i już dziś serdecznie na nie zapraszamy!

Album „A Journey Into The Sun Within” ukaże się w całym kraju w poniedziałek 30 maja.

Travellers to nowy muzyczny projekt Wojtka Szadkowskiego znanego szerzej z działalności w tak uznanych formacjach jak Collage, Satellite czy Strawberry Fields. Zespół w składzie: Robin – wokal, Grzegorz „sencha atta” Leczkowski – gitary, Krzysiek Palczewski – linie basowe, Wojtek Szadkowski – klawisze, perkusja nagrał niedawno debiutancką płytą zawierającą 6 nagrań i jak zapowiada Wojtek Szadkowski: „Jest to mieszanka prog, etno, lat 80-tych, dużej ilości magii i przestrzeni, a nad tym wszystkim góruje fantastyczny głos Robin…„. A jak fantastyczny to głos można się było przekonać słuchając już płyty Strawberry Fields, na której debiutowała Robin.

O tym co skłoniło Robin do ponownej współpracy z Wojtkiem Szadkowskim mówi sama wokalistka: „Praca z Wojtkiem to spontan. Wchodząc do studia często nie wiesz, co będziesz śpiewać. Masz ogólne pojęcie, ale w trakcie nagrywania dochodzą nowe rzeczy. Często nie ma tekstu lub jest napisany częściowo. I to jest najlepsze. Masz wrażenie, że możesz w końcu odetchnąć, poczuć wolność, prawdziwe emocje, śpiewając coś, co powstało dosłownie przed minutą. Największą przyjemnością dla mnie było śpiewanie partii, do których tekst napisaliśmy w studio „na kolanie” lub partii, które zaśpiewałam na żywca zaraz na początku sesji nagraniowej, tak jak to było w przypadku refrenu do „I See the Light”. Zaśpiewałam go tylko raz, czy dwa razy, a tekst powstał na przystanku autobusowym :). „I See the Light” jest mi chyba najbliższy tekstowo. Wnosi dużo optymizmu i nadziei na nowy początek. Dużo optymizmu wnosi również „The Sun”. Tekst jest bardzo prosty. Nie zastanawiasz się, po prostu czujesz radość z samego istnienia. Tak jak nie zastanawiasz się, gdy jest piękna pogoda, świeci słońce, a Ty czujesz w sobie radość. Chwytasz moment i cieszysz się nim. Jeśli to potrafisz, możesz czuć się szczęśliwym człowiekiem.

Polecane

Share This