Zion Train – cztery koncerty w Polsce


2011.11.06

opublikował:

Zion Train – cztery koncerty w Polsce

ZION TRAIN „STATE OF MIND” TOUR

support: JOINT VENTURE SOUND SYSTEM

17.11, 20.00

Wrocław Alibi

ul. Grunwaldzka 67

45 PLN pierwsze 200 szt. w klubie Alibi

50/55 PLN w klubie Alibi

Support: ROBBIE CULTURE

18.11, 22.00

Poznań Eskulap

ul. Przybyszewskiego 39

40 PLN www.muno.pl & Centrum Informacji Miejskiej, ul. Ratajczaka 44

55 PLN w dniu koncertu

Support: GRABADUB (Dubside New Bass Order), RESPIRATOR

19.11, 21.00

Warszawa 1500m

ul. Solec 18

45 PLN w klubie 1500m

50 PLN na miejscu w dniu imprezy

Support: MESBRUTAH

20.11, 20.00

Gdynia Ucho

ul. Św. Piotra 2

40 PLN Klub Ucho, Cafe Cyganeria, Salon Muzyczny Puls (Centrum Gemini)

45 PLN na miejscu w dniu imprezy


CGM.pl jest patronem medialnym imprezy.„State of Mind” to pierwszy autorski album Zion Train od czasu wydania zdobywcy jamajskiego Grammy „Live As One”. Pionierzy tanecznego dubu i od 20 lat niekwestionowani liderzy tego stylu są jednym z najlepszych występujących na żywo zespołów dub. Zion Train wyróżnia od innych mieszanka niezwykle dynamicznego dubowego mixu na scenie z grą instrumentów akustycznych i najlepszymi wokalistami.

Założyciel grupy Neil Perch występuje na scenach całego świata od ponad 20 lat i jest zaangażowany w różne formy upowszechniania informacji od muzyki do pism, CD-romów i stron internetowych. Jego kompozycje wykorzystane były w filmowych soundtrackach (m.in. do zdobywcy nagrody na festiwalu filmowym w Wenecji – „Chemiczny głód” („Fame Chimica”) Antonio Boccoli).

Będąc absolwentem Uniwersytetu Oxford oraz doktorantem biochemii, Perch dawał również wykłady związane z polityką i muzyką na Uniwersytecie Mexico City. Inicjował spotkania na „Reggae University” podczas największego europejskiego festiwalu reggae Rototom Sunsplash. W podobnej roli występował również na Ostróda Reggae Festival w 2010 roku.

Po romansie z China Records w 1999 roku Zion Train powrócili do swojej własnej firmy Universal Egg i od tamtej pory kontynuują wydawanie wysokiej jakości dubu, elektroniki oraz tanecznej muzyki world. Ich dokonania sprzed wielu lat wciąż brzmią świeżo dla wymagających uszu. W 2007 roku Zion Train wydał  swój dziewiąty i niezwykle wysoko oceniany album „Live As One”. Grając koncerty na całym świecie, od lat występują na znaczących letnich festiwalach takich jak Glastonbury, WickerMan Festival, Reggae Geel w Belgii, Rototom Sunsplash we Włoszech czy Reggae Sun Ska we Francji.

„State of Mind” wydany jest świeżo po pierwszej przekrojowej kompilacji najważniejszych utworów w historii zespołu „Dub Revolutionaries”.

Na najnowszej płycie stałe składniki grupy w postaci sekcji dętej, mocnego basu oraz elektronicznych beatów zostały rozszerzone o skrzypce, altówkę i poezję dubową, powodując że to wydawnictwo jest kolejnym krokiem w rozwoju Zion Train.

Wśród wokalistów usłyszeć można Brinsley`a Forde z legendarnej brytyjskiej grupy reggae Aswad w towarzystwie śpiewającego na żywo z Zion Train Dubdadda oraz dwóch kobiet – Lua oraz wschodzącej jamajskiej gwiazdy poezji dubowej Jazzmin Tutum. Pierwszym singlem był utwór „Rainbow Children” – nowe podejście do klasyka Aswad.

Po letnich festiwalach Zion Train rozpoczyna jesienną trasę promującą album. Na 2012 przewidziana jest już kolejna trasa w USA, piąta wizyta w Japonii, trasa w Ameryce Południowej oraz wizyty w Dubaju i na Karaibach.

Na oddzielny rozdział zasługują związki Zion Train z Polską, którą odwiedzają praktycznie co roku począwszy od pamiętnej pierwszej wizyty w 1996 roku.

Na przestrzeni czasu występowali u nas w różnych składach i oprócz niezliczonej ilości koncertów klubowych, pojawili się na takich czołowych imprezach jak Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Reggae Dub Festiwal w Bielawie czy „Tam Gdzie Biją Źródła”. Dodatkowo Neil Perch współpracuje producencko z wieloma polskimi artystami -dokonał remixów dla Vavamuffin, Kapeli Ze Wsi Warszawa czy ostatnio Fireinthehole. Produkcje Zion Train były remixowane i masterowane przez warszawskie Studio As One Activatora Mario Dziurexa i Smoka. To wszystko składa się na ich wyjątkową i niezachwianą pozycję w Polsce.

Polecane

Share This