ZIP Skład wraca z limitowanym winylem i merchem stworzonym we współpracy z PROSTO


2021.10.01

opublikował:

ZIP Skład wraca z limitowanym winylem i merchem stworzonym we współpracy z PROSTO

Foto: Filip Nesterowicz

Ponad dwadzieścia lat temu, z połączenia zespołu Fundacja #1 oraz duetów TPWC i Ko1Fu, powstała legendarna grupa ZIP Skład, w której liczny skład wchodzili Sokół, Pono, Jędker, Felipe, Mieron, Jaźwa, Ward, Skuter, Koras i Fu. Grupa ta zresztą nie składała się tylko z raperów. Byłaprawdziwą ekipą ziomków i przyjaciół, a nie klasycznym zespołem.

We wrześniu 1999 roku ZIP Skład nagrał legendarny już album Chleb Powszedni, który stanowi prolog wielu późniejszych projektów muzycznych kształtującym polską scenę hip-hopową naprzestrzeni lat. Był początkiem solowej drogi kilku raperów z ekipy, a także wielu projektów ZIP
Składu, które w późniejszych latach rozwijały się w bardzo różnych kierunkach. Efektem tej ewolucji są grupy takie jak WWO, Zipera, Pokój z widokiem na wojnę, Sokół feat. Pono, Sokół i Marysia Starosta, Olsen & Fu, Szlagier czy Raggabang.

Z okazji 22 rocznicy tego wydania, przygotowaliśmy prawdziwy must have dla fanów hip -hopu z lat 90. i dla kolekcjonerów unikatowych wydawnictw. Po raz pierwszy w historii, album ten zostanie wydany na winylu i to w trzech wariantach: w sklepowej wersji Standard, w wersji Deluxe z rozszerzoną poligrafią, oraz w limitowanej do 100 sztuk wersji Premium w ekskluzywnym, betonowym opakowaniu.

Przy okazji winylowej premiery albumu Chleb Powszedni, ZIP Skład w kolaboracji z Prosto przygotował limitowaną kolekcję odzieży. To pierwszy raz, kiedy ubrania z kultowym logo ZIP Składu będzie można kupić w sklepie – dotychczas powstawały jedynie krótkie serie na wewnętrzny użytek ekipy, a na serwisach aukcyjnych pojawiały się co jakiś czas podrabiane koszulki i bluzy. Teraz ZIP Skład zaprezentuje swoją markę tak, jak sami to widzą – jedynie w krótkich dropach i w najwyższej jakości, której próżno szukać w klasycznym merchu zespołów muzycznych. Od teraz takie krótkie serie ubrań i akcesoriów ZIP Składu będą wypuszczane co jakiś czas, własnym sumptem lub w kolaboracjach z innymi markami. Nie ma to być z zasady merch, a wyjątkowe rzeczy, które nigdy nie powtórzą się w takim samym wydaniu. Jeśli nie kupisz ich w momencie premiery, nie kupisz ich od ZIP Składu już nigdy, a jedynie od kogoś w odsprzedaży z drugiej ręki. Pierwszy drop przygotowany w kolaboracji z Prosto, jest do kupienia na stronach zipsklad.pl oraz prosto.com.

Polecane

Share This