Złote płyty Jędkera na aukcji charytatywnej


2018.09.11

opublikował:

Złote płyty Jędkera na aukcji charytatywnej

foto: Instagram

Wiosną Jędker zadeklarował, że sprzeda swoje złote płyty otrzymane za podwójny album WWO “Życie na kredycie / Witam was w rzeczywistości”. – Ostatnia moja pamiątka z przeszłości na sprzedaż. Ostatnia rzecz jaka mi została po 20 latach w muzyce. Resztę oddałem już dawno na aukcje charytatywne. Zapytajcie lub spójrzcie na ściany „ustawionych” artystów. Wstyd ze są materialistami z własnymi ołtarzykami. Ale to nie ja. Ja czuje się wolny i zdystansowany. Ktoś chce kupić? Cel szczytny bardzo jest – pisał wówczas na Instagramie artysta.

Płyty trafiły na aukcję charytatywną w serwisie Allegro. Ich cena wywoławcza wynosi 7500 PLN. – Obiecałem to jakiś czas temu, a teraz spełniam obietnicę – komentuje Jędker. – To jedyny oryginał dla mnie jaki został wydany za osiągniecie podwójnego złota. Uległ małej awarii i wymieniłem szkło po tym jak upadła ze ściany i się zbiła ale oprócz małych zarysowań jest nadal jak nowa. Zapraszam do licytacji – czytamy w opisie aukcji.

Część pieniędzy z aukcji zostanie przekazana na walkę z chorobami depresyjnymi. Dlaczego? Depresja jest chorobą demokratyczną, czyli może na nią zapaść każdy, niezależnie od statusu społecznego. Na świecie na depresję cierpi 121 mln ludzi, a co roku ok. 500 tys. chorych popełnia samobójstwo.

Kwota zostanie przelana na konto Fundacji ITAKA, która robi świetne kampanie społeczne – informuje artysta.

W niedzielę w sieci pojawił się nowy singiel Jędkera „Zimne serca”. JD zapowiada nim album „X”. Nie wiemy jeszcze, kiedy krążek trafi do sprzedaży.

 

 

Polecane

Share This