Zmiana miejsca krakowskiego koncertu Gojira


2010.08.18

opublikował:

Zmiana miejsca krakowskiego koncertu Gojira

Informujemy, że krakowski koncert zespołu Gojira (support Lost Soul i Masachist) został przeniesiony z Klubu Studio do klubu LochNess -(ul. Warszawska 15, Kraków). Data i godzina koncertu pozostają bezzmian: 26 sierpnia, wejście od godziny 18.00.

Koncert w Warszawie odbędzie się planowo 25 sierpnia w Klubie Stodoła, wejście od godziny 18.00.

GOJIRA to jeden z najbardziej ekstremalnych zespołów francuskiej sceny metalowej. Grupa powstała w 1996 roku, początkowo pod nazwąGodzilla, pod którą wydała pierwsze demo zatytułowane”Victim”. Do roku 2000 ukazały się trzy kolejne dema. Przed wydaniem pierwszego studyjnego albumu „Terra Incognita” w 2001

roku grupa zmienia nazwę na Gojira. W 2003 roku ukazała się ich kolejna płyta – „The Link”, a rok później zespół podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią muzyczną Listenable Records, zktórą związany jest do dziś.

W 2005 roku Gojira wydała trzeci album „From Mars to Sirius”. Wydawnictwo zadebiutowało na 44 miejscu francuskiej listy sprzedaży. Późną jesienią 2006 roku zespół wziął udział w trasie koncertowej w Stanach Zjednoczonych, jako support grup Children ofBodom, Amon Amarth i Sanctity.

Czwarty studyjny album Francuzów „The Way of All Flesh” (2008) zadebiutował na 138 miejscu listy Billboard 200. W ciągu tygodnia w Stanach Zjednoczonych sprzedało się 4 200 egzemplarzy wydawnictwa. Prace nad albumem trwały siedem miesięcy. Gościnnie w utworze „Adoration for None” zaśpiewał amerykański wokalista Randy Blythe, członek Lamb of God.

W 2009 roku ukazała się książka pt. „The Way of All Flesh” zawierająca tabulatury utworów z albumu o tym samym tytule. We wrześniu tego samego roku Gojira odbyła trasę koncertową w Stanach Zjednoczonych wraz zespołem Metallica. Po takich doświadczeniach, nie ma wątpliwości, że występy Gojira będą niesamowitym, profesjonalnym spektaklem, który koniecznie trzeba zobaczyć.

Skład zespołu:

Joe Duplantier (wokal, gitara elektryczna),

Mario Duplantier (perkusja),

Christian Andreu (gitara elektryczna),

Jean-Michel Labadie (gitara basowa).

Tagi


Polecane

Share This