Zmiana terminu koncertu Natalie Cole

Artystka wystąpi w Kongresowej kilka dni później


2013.05.25

opublikował:

Zmiana terminu koncertu Natalie Cole

Z powodów rodzinnych wokalistka została zmuszona do przełożenia części swojej trasy koncertowej na późniejszy termin. Artystka wystąpi w warszawskiej Sali Kongresowej 17 lipca. Dotychczas zakupione bilety zachowują ważność.

Ceny biletów nie ulegają zmianie. Osoby chcące zwrócić bilety, mogą to zrobić w punkcie zakupu do końca czerwca.

Natalie Cole

Jedna z największych wokalistek jazzowych wszech czasów, córka legendarnego jazzowego kompozytora Nat „King” Cole`a.

Natalie Cole – piosenkarka, córka legendarnego jazzmana Nat „King” Cole`a, jedna z najbardziej znanych i cenionych wokalistek na świecie. Nagrała 20 albumów. Ma na swoim koncie 14 nagród Grammy, w tym aż siedem za album Unforgettable: With Love, który dedykowała pamięci ojca.

Zadebiutowała w 1975 roku albumem Inseparable, który niemal z dnia na dzień wyniósł ją na szczyty popularności, singlowym This Will Be (An Everlasting Love) wywalczyła nagrodę Grammy w kategorii Debiut Roku oraz w prestiżowej Najlepsza Wokalistka R&B, tym samym detronizując Arethę Franklin, które od lat otrzymywała to wyróżnienie. Pod koniec lat 70-tych nagrała wiele piosenek, które stały się przebojami również muzyki pop, jak I`ve Got Love on My Mind, Sophisticated Lady (She`s a Different Lady), Our Love, Someone That I Used to Love. Na początku lat 80-tych, jej kariera załamała się ze względu na problem artystki z narkotykami. Jednak już w 1987 Natalie Cole, powraca w wielkim stylu albumem Everlasting, który tylko w USA sprzedał się w ponad dwu milionach egzemplarzy, przynosząc takie przeboje jak Jump Start, I Live for Your Love i remake utworu Bruce’a Springsteena – Pink Cadillac oraz pamiętny When I Fall in Love z repertuaru Nat „King” Cole’a. Sukces tej kompozycji spowodował, iż w 1991 Natalie zdecydowała się nagrać płytę, będącą hołdem dla dokonań ojca – Unforgettable… with Love. Album okazał się największym sukcesem w karierze artystki, przynosząc aż siedem nominacji do Grammy m.in. w kategoriach Album of the Year, Record of the Year and Best Traditional Pop Vocal Performance. Płyta tylko w Stanach osiągnąła rekordowy nakład 5 milionów sztuk.

2000 rok przynosi inne wielkie wydarzenie w karierze artystki. Natalie Cole publikuje autobiograficzną książkę Angel on My Shoulder, która opisuje jej walkę z narkotykami. Na jej podstawie nakręcono pamiętny film The Natalie Cole Story.

Zamknięcie pewnego etapu w życiu, idzie w parze z kolejnym sukcesami artystycznymi. W 2002 roku ukazuje się kolejna ważna płyta w jej karierze Ask a Woman Who Knows, która zawierała doskonałe jazzowe ballady z repertuaru Dinah Washington, Nina Simone i Sarah Vaughan. Płyta była doskonale przyjęta przez krytyków i fanów artystki. W 2007 roku ukazał się dwudziesty, studyjny album Natalie Cole – Leavin’. Tym razem Natalie Cole wykonywała standardy muzyki pop, z repertuaru takich artystów, jak: Neil Young, Fiona Apple, Kate Bush, Sting, czy Aretha Franklin.

Na pierwszym od 4 lat koncercie w Polsce zaprezentuje utwory z nowej, nadchodzącej płyty!

17 lipca 2013

nowy termin!

Warszawa, Sala Kongresowa

Ceny biletów: 310 zł, 260 zł, 180 zł, 160 zł, 130 zł , 110 zł

Polecane