Znamy już pełen line-up koncertów Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane


2015.11.25

opublikował:

Znamy już pełen line-up koncertów Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane

Podczas Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane, które odbędą się w dniach 27-29 listopada br., centrum Warszawy zamieni się w muzyczne centrum Polski – przez trzy dni w Pałacu Kultury i Nauki odbywać się będą spotkania, panele i prezentacje, a w salach koncertowych Pałacu i Teatrze Studio zabrzmi najciekawsza młoda muzyka z Polski i nie tylko.

Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane będą okazją do sprawdzenia jak na koncertach radzą sobie artyści, którzy na rynku muzycznym funkcjonują od dawna, jak i poznania debiutantów.

Młodsze pokolenie będzie reprezentowane przez takich artystów jak The Dumplings, którzy obecnie promują swoją drugą płytę, Piotra Ziołę, młodziaka, którego debiutancki album ukarze się już w przyszłym roku czy choćby odnoszącego coraz większą popularność Korteza. Zadowoleni będą fani elektronicznych brzmień – pojawi się duet Rysy, których debiutancki album z gościnnym udziałem Justyny Święs i Piotra Zioły został uznany za jeden z najlepszych tego roku. Mocniejszą odmianę muzyki elektronicznej będzie reprezentować Błażej Król. Wyjątkowym wydarzeniem będzie koncert nowego projektu Smolika i wokalisty Keva Foxa (na zdjęciu), którzy będą promować swój nowo wydany album.

Jednak nie tylko debiutanci pojawią się na Targach. Odbędą się występy doskonale znanych zespołów jak Voo Voo, którzy zagrają w ramach obchodów 30-lecia, czy zespołów reprezentujących ostrego rocka: TSA i Armia. Miłośnicy rocka z pewnością nie mogą przegapić koncertu żywiołowego Organka.

Odbędą się również wyjątkowe występy uczestników 17. Konkursu Chopinowskiego – Krzysztofa Książka, Łukasza Byrdy, Tymoteusza Biesa. Nie zostanie pominięta scena folkowa – odbędzie się specjalny showcase Pawła Szamburskiego i jego projektu Homo Electrus, Samych Suk i Kapeli Ze Wsi Warszawa.

Fani jazzu z pewnością powinni znaleźć się na koncertach wyjątkowej, uznanej wokalistki Deborah Brown, oraz koncercie Wojtka Mazolewskiego i jego Quintetu. W trakcie wydarzenia odbędzie się panel dotyczący premiery filmu „Excentrycy” połączony z krótkim występem sextetu jazzowego Wiesława Pieregorólki. Sextet wykona muzykę z tego filmu.

Tłumy z pewnością przyciągnie popularna wokalistka pop Sarsa oraz prezentujący swój album „Kobiety” zespół Pectus, który wystąpi wraz z gościnnym udziałem znanych wokalistek. Będzie można usłyszeć Kayah, Urszulę Dudziak, Patrycję Markowską, Monikę Kuszyńską, Grażynę Łobaszewską czy Anią Wyszkoni.

Więcej informacji i program na: www.targicojestgrane.pl.

Polecane

Share This