Znamy już pełny line-up Upper Festivalu


2019.07.30

opublikował:

Znamy już pełny line-up Upper Festivalu

fot. mat. pras.

Organizatorzy Upper Festivalu przedstawili ostatnich artystów trzeciej edycji. Line-up imprezy łączącej różne estetyki undergroundowej muzyki elektronicznej i nowoczesne formy wizualne zamknęli Fjaak live, Private press live, Hespermen, Jaxe, MKO, Dogheadsurigeri, Penera, Marek Nalikowski, Capo b2b Modifer, Zariush, Janurz, SCKI, DCB i NVYSN.

Głównym założeniem festiwalu jest tworzenie środowiska, w którym niepotrzebne będą żadne bariery, zarówno te stylistyczne u artystów, którzy wystąpią na Upper Festivalu, jak i w sposobie ekspresji wśród odbiorców. Impreza odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia w katowickiej Fabryce Porcelany.

Upper Festival to jednocześnie kilkadziesiąt godzin nieskrępowanej niczym zabawy, ale i możliwość poznania nowych muzycznych kierunków. W pierwszym ogłoszeniu tegorocznej edycji pojawili się artyści z różnych biegunów muzyki elektronicznej: Andy Stott Live, Anthony Rother, DJ Lag, Detroit In Effect oraz Kedr Livanskiy. Reszta tegorocznego programu stanowi rozwinięcie tych pozycji, przynosząc jednocześnie kilka niespodzianek.

Festiwal już na początku swojej ścieżki gromadzi tłumy fanów muzyki elektronicznej, bawiących się na terenie Fabryki i klubu P23 przez cały weekend. W ciągu dwóch dni w 2018 roku organizatorzy zgromadzili ponad dwa tysiące festiwalowiczów. Założeniem tegorocznej edycji jest zwiększenie tej liczby do trzech i pół tysiąca uczestników.

Głównymi artystami Upper Festival są zagraniczni wykonawcy, będący ścisłą czołówką undergroundowej muzyki elektronicznej, publikujący swoje produkcje w najważniejszych wydawnictwach na międzynarodowej scenie. Na festiwalu pojawią się reprezentanci zarówno sceny muzyki house, techno i electro, jak i producenci zahaczający w swojej twórczości o ambient, noise czy nawet dancehall i post-kuduro. Organizatorzy nie omijają także kultury hip-hop, której reprezentanci również pojawią się na tegorocznej edycji.

Podczas procesu tworzenia tego wydarzenia, dużą wagę przykładamy również do oprawy wizualnej, którą stanowią liczne instalacje artystyczne I mappingi przygotowane przez twórców znanych festiwalowej publiczności. Pragniemy w ten sposób podkreślić charakter post-industrialnej lokalizacji festiwalu – komentują organizatorzy Upper Festivalu.

Podczas festiwalu będzie miał miejsce wernisaż instalacji stworzonej przez studentkę wrocławskiej Akadamii Sztuk Pięknych, łączącej się w bezpośredni sposób z ideą festiwalu oraz z jego wizualną koncepcją i prezentowaną estetyką muzyczną.

Polecane

Share This