Zobacz okładkę nowej płyty Carlosa Santany


2010.08.07

opublikował:

Zobacz okładkę nowej płyty Carlosa Santany

Carlos Santana wydaje nowy album – ‘Guitar Heaven: The Greatest Guitar Classics Of All Time’. Premiera albumu w niskiej cenie już 20 września 2010 roku.

Na krążku znajdą się najsłynniejsze gitarowe, muzyczne hymny wybrane przez samego Santanę oraz słynnego producenta Clivea Davisa. Niespodzianką będą gościnne udziały znanych wokalistów w każdej z piosenek.

Na płycie usłyszeć będzie można: Chrisa Cornella (Audioslave), Pata Monahana (Train), Chestera Benningtona (Linkin Park) i Raya Manzareka (The Doors), Roba Thomasa (Matchbox Twenty), Scotta Weilanda (Stone Temple Pilots), Chrisa Daughtry (Daughtry), Gavina Rossdale’a (Bush)

A także : Nasa, india.arie i Yo-Yo Ma, Joe Cockera, Jonnyego Langa, i wielu innych!

Za produkcje albumu odpowiadają Carlos Santana, Clive Davis, Matt Serletic i Howard Benson.

Do nagrań w studio Santana zaprosił także swoich wieloletnich kompanów w studiu i na scenie, muzyków w składzie: Dennis Chambers , Benny Rietveld, Karl Perrazo, Tommy Anthony, Freddie Ravel, Andy Vargas, Raul Rekow, Bill Ortiz oraz Jeff Cressman.

Po niezwykle udanej wspołpracy przy tworzeniu obsypanej nagrodami Grammy i multiplatynowymi płytami trylogii ‘Supernatural , ‘Shaman’ i ‘All That I Am’. Carlos Santana ponownie połączył siły ze słynnym producentem legendą – Clivem Davisem.

Na najnowszym albumie ‘Guitar Heaven: The Greatest Guitar Classics Of All Time’ Santana wziął na warsztat słynne, gitarowe kawałki takich tuzów muzyki rockowej jak: Led Zeppelin, Cream, The Rolling Stones, Van Halen, The Beatles, T. Rex, Deep Purple, Def Leppard, AC/DC, Jimi Hendrix czy też The Doors.

Santana:

…Ta płyta to dowód zaufania pomiędzy producentami, muzykami, wokalistami,… dosłownie wszytskimi osobami zaangażowanymi w tej projekt. Zabraliśmy się za nagranie potężnych piosenek. By na nowo odtworzyć ich niesamowity klimat i energię musieliśmy sobie wszyscy nawzajem zauwać. Zaufanie było bardzo ważne na każdym etapie nagrań i udało się! To było, jak reakcja łańcuchowa miłości, bo dla mnie najczystrzą jej formą jest właśnie zaufanie…

Clive Davis:

… Wybór piosenek nie był przypadkowy. Tak samo jak przypadkowy nie był wybór wokalistów pracujących nad tą płytą, nad płytą na której znalazły się nieśmietlene, gitarowe majstersztyki. Piosenki, które dzięki grze Carlosa są na płycie niemal celebrowwane z nawiększym namaszczeniem muzyka, jednego z największych gitarzystów na naszej planecie…

Na scenie muzycznej Carlos Santana zadebiutuwał 40lat temu, od ponad dekady jest w czołówce najpopularniejszych i najchtniej słuchanych instrumentalistów. Jego przełomowy album ‘Supernatural’ zdobył 9 nagród Grammy, w samych Stanach pokrył się 15krotnie platyną, spędził 102 tygodnie na liscie albumów Billboard w tym 12 tygodni na miejscu #1.

Na swoim koncie Santana ma ponad 90.000.000 sprzedanych płyt.

Album ‘Guitar Heaven…’ dzięki ponownej współpracy z Clivem Davisem, udziałowi topowych wokalistów rockowych i repertuarowi, na który się składa cała płyta, ma relane szansę powtórzyć sukces ‘Supernatural’ sprzed 10 lat.

GUITAR HEAVEN: THE GREATEST GUITAR CLASSICS OF ALL TIME (robocza lista piosenek):

“Whole Lotta Love” featuring Chris Cornell (Led Zeppelin)

“Sunshine Of Your Love” featuring Rob Thomas (Cream)

“Can’t You Hear Me Knockin’” featuring Scott Weiland (The Rolling Stones)

“Dance the Night Away” featuring Pat Monahan (Van Halen)

“While My Guitar Gently Weeps” featuring india.arie and Yo-Yo Ma (The Beatles)

“Bang A Gong” featuring Gavin Rossdale (T. Rex)

“Smoke On the Water” featuring Jacoby Shaddix (Deep Purple)

“Photograph” featuring Chris Daughtry (Def Leppard)

“Back In Black” featuring Nas (AC/DC)

“Little Wing” featuring Joe Cocker (Jimi Hendrix)

“Riders On the Storm” featuring Chester Bennington and Ray Manzarek (The Doors)

“I Ain’t Superstitious” featuring Jonny Lang (Howlin’ Wolf, Jeff Beck Group)

“Fortunate Son” featuring Scott Stapp (Creedence Clearwater Revival)

‘Guitar Heaven: The Greatest Guitar Classics Of All Time’, album w niskiej cenie już od 20 września 2010 r.

Polecane

Share This