Zobacz teledysk Skubasa – video


2012.09.25

opublikował:

Zobacz teledysk Skubasa – video

Założeniem reżysera klipu było wyodrębnienie emocji, wsparcie ich odbioru poprzez wyjątkowo wysmakowany, nie do końca fabularny, obraz. Szczególna atmosfera teledysku jest wynikiem koncentracji na detalach w czasie i przestrzeni. Technika zwolnienia obrazu, swoiste łapanie chwili, doskonale zilustrowała emocję zawartą w akcentach muzycznych i gitarowych riffach utworu.

W rolę głównego bohatera teledysku wcielił się Skubas, podjął aktorskie wyzwanie jakie stawiał przed nim scenariusz i wybrnął z tego zadania po mistrzowsku. Reżyserowi zależało na oddaniu atmosfery prawdziwej pracowni krawieckiej w niezdefiniowanej niedookreślonej przestrzeni. Niezmiernie ważną rolę odegrać mieli zatem aktorzy. Poszukując najbardziej autentycznego wyrazu, zdecydowano się na zaangażowanie profesjonalisty, wprawionego w krawiecki fach. Po długich poszukiwaniach odpowiedniej osoby zaproszono do współpracy Victorię Okonkwo oraz Jarka Adamczaka (założyciela pracowni krawieckiej Rudolf&Co, który zawodowo projektuje garnitury) – jego zaangażowanie, skupienie, precyzja ruchów i ekspresji doskonale spełniła założenia scenariusza.

W teledysku pojawia się tradycyjnie już przy Skubasie pies, którego można rozpoznać jako symbol z okładki debiutanckiego albumu Skubasa „Wilczełyko”.

Teledysk powstał przy współpracy z Virgin Mobile Polska.

Scenariusz i reżyseria: Artur Faryna

Zdjęcia: Bartosz Piotrowski

Montaż: Hubert Drabik

Produkcja: FILM FICTION Adrian Pawłowski

Obsada: Skubas, Victoria Okonkwo, Jarek Adamczak

Dziękujemy: Pracownia Krawiecka Rudolf&Co, Le Chic, Virgin Mobile Polska

Tagi


Polecane

Share This