Zobaczcie najdroższy teledysk w historii Universal Music Polska


2020.02.27

opublikował:

Zobaczcie najdroższy teledysk w historii Universal Music Polska

fot. mat. pras.

Spalony dom, żywy ogień, efekty specjalne, ekipa filmowa licząca sto osób, pirotechnicy, kilkudziesięciu strażaków i lekarzy – to nie relacja z planu hitowego blockbustera, ale opis tego, co działo się na planie widowiskowego klipu Natalii Nykiel do piosenki „Volcano” z EP-ki „Origo”. Teledysk ukazuje się kilkanaście dni przed występem artystki na słynnym festiwalu SXSW w Austin w Teksasie. Jest to nie tylko najbardziej kosztowny w dotychczasowym dorobku Nykiel, ale też w historii Universal Music Polska.

Koniec roku był dla Natalii Nykiel wyjątkowo pomyślny. Artystka wydała z zaskoczenia nowy mini-album „Origo”, który już w pierwszym tygodniu sprzedaży uplasował się w czołówce najchętniej kupowanych płyt w Polsce oraz został obsypany znakomitymi recenzjami krytyków oraz otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku Elektronika.

Nowy rok Natalia zaczęła natomiast elektryzującą wiadomością. „Origo”, pierwsze wydawnictwo w karierze artystki, które ukazało się na całym świecie, zdobywa również coraz większe uznanie na arenie międzynarodowej. Najlepszym dowodem na to jest zaproszenie Natalii z nową płytą na jeden z najważniejszych i największych festiwali na świecie: SXSW w Austin w Teksasie. Co więcej, organizatorzy festiwalu spośród ponad dwóch tysięcy artystów występujących na festiwalu wybrali 10 najlepszych wykonawców międzynarodowych i w tym gronie także znalazła się Natalia! Takim sukcesem nie mógł się dotąd pochwalić żaden polski artysta.

Dziś premierę ma nowy teledysk Natalii, który został zrealizowany w iście hollywoodzkim stylu! Nykiel znana jest z tego, że przykłada dużo uwagi do swoich teledysków, ale tym razem przeskoczyła samą siebie i jak się okazuje, również cały polski rynek, ponieważ jej najnowszy teledysk jest najdroższą produkcją w historii polskiego oddziału Universalu. Artystka współpracowała przy nim z jednym z najlepszych polskich reżyserów filmowych Tadeuszem Śliwą (hit „Nieznajomi”). Duet stworzył teledysk, w którym spalił m.in. cały duży dom. Wideo jest pełne żywego ognia i efektów specjalnych, pracowała przy nim najlepsza w Polsce ekipa filmowa licząca prawie sto osób, pirotechnicy, a o bezpieczeństwo wszystkich dbała ekipa kilkudziesięciu strażaków i lekarzy. Utwór „Volcano” powstał we współpracy z członkami zespołu Paramore (autorzy hitu „Careful” wyrazili oficjalną zgodę na wykorzystanie w utworze Nykiel cytatu ze swojego utworu).

Natalia z rozmachem wkracza na międzynarodowe rynki.

Natalia już w marcu ruszy w trasę z nowym materiałem. Artystka zapowiedziała też, że na zbliżających się koncertach wróci także do grania utworów, których nie prezentowała na żywo w ciągu ostatnich lat. Trasa ORIGO:

25.03.2020 – Warszawa
26.03.2020 – Ostrów Wielkopolski
27.03.2020 – Gdynia
29.03.2020 – Kraków
23.04.2020 – Poznań, Enea Spring Break
24.04.2020 – Radom
25.04.2020 – Łódź
26.04.2020 – Zielona Góra
29.05.2020 – Szczecin

 

Polecane

Share This