Zola Jesus w Hydrozagadce


2012.02.01

opublikował:

Zola Jesus w Hydrozagadce

Pod pseudonimem „Zola Jesus” ukrywa się Amerykanka rosyjskiego pochodzenia – Nika Roza Danilova – która dorastała w Merrill, w stanie Wisconsin. Zafascynowana operą perfekcjonistka wśród swoich inspiracji wymienia między innymi Talking Heads, The Residents, Throbbing Gristle czy Swans. Jednocześnie jednak nie boi się przyznać, że podoba jej się ostatnia płyta Britney Spears.


Przez dziennikarzy porównywana jest do najbardziej charyzmatycznych i ekscentrycznych wokalistek – Diamandy Galas, Siouxie Sioux czy Lisy Gerard. Albumami  „The Spoils” i „Stridulum II” sprawiła, że muzyka około-gotycka znów stała się modna, jednak to jej trzecia płyta –wydany w 2011 roku „Conatus” – sprawiła, że Zola w pełni mogła rozgościć się na salonach. To album mniej ponury od poprzednich, skierowany do bardziej masowego odbiorcy, melodyjny i przede wszystkim skłaniający się bardziej ku popowi.


Zolę Jesus można teraz śmiało zestawić z Florence The Machine czy Bat For Lashes. Potencjał artystki dostrzegło wielu artystów – Zola pojawia się na przykład na ostatnim albumie M83 w nagraniu „Intro” otwierającym krążek, ponadto koncertowała z Fever Ray czy The XX.


Tym razem jednak zapraszamy Was na jej własny koncert, który odbędzie się w ramach trasy promującej krążek „Conatus”.

BILETY JUŻ WKRÓTCE W SPRZEDAŻY:

Polecane


Share This