Żonie Dr. Dre grozi śmiertelne niebezpieczeństwo? Raper wygrywa w sądzie


2020.10.02

opublikował:

Żonie Dr. Dre grozi śmiertelne niebezpieczeństwo? Raper wygrywa w sądzie

foto: mat. pras.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Nicole Young, żona Dr. Dre złożyła pozew rozwodowy, w którym domagała się podziału majątku należącego do niej i Dr. Dre. Słynny producent nie czekał i szybko przedstawił dokumenty, które para podpisała przed ślubem. Jak się okazało Nicole podpisała intercyzę, jasno określającą, jaka część majątku należy się jej w wypadku rozwodu. W pozwie kobieta nie wspomniała o intercyzie, bo jak twierdzi, według niej ta umowa nie jest obowiązująca.

– Dwa lata po ślubie Andre przyznał, że strasznie się wstydził, że zmusił mnie do podpisania tych dokumentów. Na moich oczach podarł kilka kopii intercyzy. Od tego dnia było dla nas jasne, intercyza nas nie obowiązuje – powiedziała Nicole.

Andre nieco inaczej widział tę sprawę. Twierdzłi, że nigdy nie wstydził się tego, że przed wejściem w związek małżeński podpisali z Nicole intercyzę. Nie przypomina sobie także, żeby kiedykolwiek podarł ten dokument. Twierdzi, że jego żona miała własnego prawnika i nikt nie zmuszał jej do podpisywania dokumentu. Co więcej, legendarny producent wyraził chęć płacenia alimentów swojej partnerce i pokrywania kosztów jej wszelkich zachcianek. Nicole jednak wyraźnie liczy na coś więcej – twierdzi, że fortuny wartej miliard dolarów, muzyk dorobił się w większości w czasie małżeństwa, dlatego jakaś jej część należy się właśnie jej.

Teraz Dre wygrał pierwszą bitwę przed sądem. Mimo, że ten wyznaczył datę sprawy rozwodowej na styczeń, Nicole domagała się od byłego męża półtora miliona dolarów na pokrycie wydatków związanych z niebezpieczeństwem, które miało jej grozić. Żona producenta chciała także wywalczyć pięć milionów dolarów, na pokrycie kosztów honorariów prawników.

Laura Wasser, prawniczka Dre powiedziała sędziemu, że muzyk jest nadal skłonny pokryć wszystkie wydatki Nicole do czasu rozwodu, w tym ochronę. Sędzia nakazał Nicole wybrać prywatną firmę ochroniarską do ochrony osobistej, ale nie może ona kosztować więcej, niż Dre płacił do tej pory.

Przypomnijmy, że od momentu, kiedy okazało się, że para się rozwodzi pojawiło się sporo komentarzy mogących wskazywać na to, że coś lub ktoś może zagrażać życiu Nicole.

Prawnicy Nicole zwrócili się również do sędziego o przyspieszenie rozprawy w sprawie honorariów adwokatów – w szczególności proszą Dre o zapłacenie pięciu milionów dolarów z tytułu honorariów prawniczych. Rozprawa została wyznaczona na styczeń, ale prawnicy chcieli, żeby odbyła się w tym miesiącu. Sędzia odrzucił wniosek i był nim najwyraźniej poirytowany. Odrzucając go stwierdził, że istnieje mnóstwo poważnych spraw z przemocą domową i sporami o opiekę na dzieci w tle i teraz właśnie na nich się musi skupić. Stwierdził jednak, że jeśli okaże się, że Dre chcę rzeczywiście sprawować kontrolę nad żoną, to może ona wystąpić o zakaz zbliżania się.

Polecane

Share This