ZPAV przyznał złote i platynowe płyty


2018.11.08

opublikował:

ZPAV przyznał złote i platynowe płyty

foto: P. Tarasewicz

ZPAV przyznał kolejną w tym roku pulę złotych i platynowych płyt za sprzedaż muzyki na polskim rynku. Dwa tygodnie temu Taco Hemingway cieszył się potrójną platyną za album „Soma 0,5 mg” Taconafide, teraz doczekał się platyny za wydany w lipcu solowy krążek „Cafe Belga”. Z takich samych wyróżnień Związku Producentów Audio Video cieszą się Kali i Flvwlxss („V8T” z końcówki kwietnia) oraz „Dawid Podsiadło, którego „Małomiasteczkowy” ukazał się 19 października. Podwójnie platynowy status uzyskała za to płyta „W drodze po szczęście” Ostrego. Premiera tego wydawnictwa odbyła się pod koniec lutego.

Skoro „Małomiasteczkowy” jest już platynowy, Dawidowi przyznano również złoto. Podobne wyróżnienie trafiło do Szpaka (Paluch informował o tym wczoraj w mediach społecznościowych) za „Atypowego” (premiera również 19 października).

Przypominamy, że platynową płytę za repertuar krajowy przyznaje się w Polsce po przekroczeniu progu 30 tysięcy sprzedanych egzemplarzy (sprzedaż fizyczna, digital oraz ekwiwalent za streaming). Na złoto potrzeba o połowę mniej. Dla zagranicznych płyt wymagania są łagodniejsze – platynowy status osiąga się po przekroczeniu 20 tysięcy, a złoty po 10 tysiącach.

Polecane

Share This