Zui: „Pracuję na to, żeby być szanowaną artystką a nie patocelebrytką”


2019.05.28

opublikował:

Zui: „Pracuję na to, żeby być szanowaną artystką a nie patocelebrytką”

Foto: instagram.com/zuigram/

Już jutro o 15.00 odbędzie się premiera najnowszego numeru Zui, reprezentantki SBM, znanej z takich numerów jak „Zuigram” czy „Wyluzuj„. Wokalistka ma także na swoim koncie współpracę z takimi raperami jak Solar, Białas czy Bedoes. Na swoim profilu na instaramie Zui odpowiedziała ostatnio na pytania fanów. Nie zabrakło wśród nich pytań o debiutancką płytę, inspiracje, Fame MMA, politykę, czy byłego partnera Zui – Białasa.

Zui pytana o to, czy kończy swoją przygodę z rapem odpowiedziała:

„Raczej tak Totalnie nie mam na to zajawki. Nie słucham rapu, jedynie czasem coś z Ameryczki wpadnie mi w ucho. No chyba, że ktoś zaprosi mnie na jakiś turbo ekstra numer, to proste, że się dogram. Ale jestem wybredna”.

Wokalistka przyznała, że wszystkie podkłady i teksty na nowym albumie napisane są przez nią:

„Wszystko napisałam i skomponowałam sama. Aranżowałam płytę samodzielnie, natomiast zaprosiłam Deemza, żeby dodać coś od siebie w „Ringu”. Możliwe, że zaproszę go, żeby dodał jakieś elementy w innych utworach. Ale yo zobaczymy. W większości utworów nie ma takiej potrzeby. Nie lubię kiedy aranż jest niepotrzebnie przeładowany. Czasem mniej znaczy więcej”.

Na pytanie czy premiery krążka spodziewać się można jeszcze w 2019 roku Zui odpowiedziała::

„Bardzo bym chciała ale niestety nie. Mój pobyt w szpitalu wszystko opóźnił. Najpierw dwa, trzy single z teledyskami i wtedy wyjdzie mój album”.

Fani pytali także o największe inspiracje w świecie muzyki.

„Artystami, którzy wywarli największy wpływ na moją twórczość i na mnie samą są Michael Jackson, Lady Gaga, Rihanna i Nicki Minaj”.

Zui pytana o możliwość jej udziału w Fame MMA ostro odpowiedziała”

„Od małego pracowałam na to, żeby zostać szanowaną artystką, a nie patocelebrytką”.

Z Q&A dowiadujemy się także, że album Zui będzie w całości popowy:

„Płyta jest w całości popowa, ale każdy numer jest w innym klimacie, nastroju i tempie. Tworząc ten różnorodny album zależało mi na tym żeby słuchacz nie miał wrażenia, że słucha przez godzinę tego samego utworu. To, że każdy kawałek jest inny wynika z tego, że inspiruję się różnymi gatunkami muzycznymi. Zresztą zobaczycie. Każdy kawałek na mojej playliście jest z innej bajki”.

Piosenkarka nie ukrywa, że jej rozstanie z współwłaścicielem SMB wyszło jej na dobre.

„To rozstanie było momentem przełomowym. Wszystko w moim życiu zmieniło się na lepsze”.

W rozmowie pojawiło się także pytanie o odczucia Zui po wyborach:

„Nie zajmę stanowiska w sprawie polityki, ponieważ osobiście nie podoba mi się kiedy gwiazdy, celebryci stają po którejś ze stron, a światopoglądowo jestem totalni w centrum i staram się patrzeć obiektywnie na politykę w Polsce i na świecie (tak śledzę politykę zagraniczną). Natomiast jest jedna rzecz, która szczególnie mierzi. Chodzi mi lekceważenie narodu jakoś całości tylko ze względu na poglądy polityczne. Prawa strona obrzuca lewą i na odwrót. „Głupi naród”, „Ciemnota”. Jak tak można? To tylko polityka. Gdzie się podział patriotyzm? Szacunek dla naszego pięknego kraju? Generalizowanie, że Polacy to jacy niedouczeni debile. Absolutnie się z tym nie zgadzam! To, że ktoś ma inne poglądy od ciebie nie czyli go debilem, Szanujmy się! A druga rzecz, która mnie szczególnie wkurwia, to pogarda dla osób ze wsi. Często osoby z mniejszych miejscowości są dobrze wykształconymi ludźmi, którzy wynoszą z domu zanikające w dzisiejszych czasach wartości i są bardziej kulturalni od wielkomiejskich buraków, którzy są pierwsi żeby wyzywać kogoś od wieśniaka. Przewaga prawicy na wsi nie wynika x tego, że ludzie tam są ograniczeni Tylko z tego, że rolnicy i ludzie z mniejszych miejscowości byli tępieni, olewani przez poprzednio rządzących. Zachęcam do zapoznania się z faktami na ten temat. Apeluje ponownie. Szanujmy się. Bez względu na pochodzenie i poglądy polityczne. To, ze jesteś lewakiem nie czyli cię głupszym od prawicowca i na odwrót. To tylko kwestia światopoglądu i własnych przekonań”.

Polecane

Share This