Zwrot w sprawie Glasontubury. Festiwal odbędzie się w tym roku?


2021.03.20

opublikował:

Zwrot w sprawie Glasontubury. Festiwal odbędzie się w tym roku?

Świat nadal walczy z pandemią koronawirusa i choć jeszcze trochę to potrwa, pojawia się iskierka nadziei, że uda się ją opanować. Amerykanie chwalą się, że pierwszą dawkę szczepień przyjęło już ponad 100 mln obywateli i każdego dnia szczepią 2,5 kolejnych. U nas nie jest tak różowo, ponieważ ze względu na opóźnienia dostaw szczepionek rząd musiał zweryfikować swoją strategię zabezpieczania nas przed zagrożeniem, niemniej u nas także każdego dnia kolejni obywatele uzyskują odporność i mogą powoli zacząć przygotowywać się na powrót do normalności.

W Polsce rząd umożliwił niedawno wznowienie aktywności koncertowej w reżimie sanitarnym. Wprawdzie póki co nie ma na to szans, ponieważ od dziś w całym kraju obowiązuje lockdown, niemniej liczymy na to, że za kilka tygodni koncerty wrócą i tym razem nikt ich już nie zabierze. Koncerty pojedynczych wykonawców to jedno, a festiwale, na które przyjeżdża kilkadziesiąt lub więcej gwiazd to znacznie bardziej złożone przedsięwzięcie, stąd organizacja letnich festiwali w 2021 od wielu miesięcy stała pod znakiem zapytania. Już w styczniu organizatorzy Glastonbury pozbawili nadziei swoich festiwalowiczów, informując, że nie ich impreza się nie odbędzie.

Sprawdź także: Agustin Egurrola bezlitosny dla Roksany Węgiel w „Dance Dance Dance”. Widzowie krytykują, a juror tłumaczy swoją opinię

Pomimo naszych wysiłków, by poruszyć Niebo i Ziemię, stało się dla nas jasne, że po prostu nie będziemy w stanie zrealizować festiwalu – poinformowali Emily i Michael Eavisowie.

Teraz pojawia się jednak światełko nadziei. Impreza nie ma szans odbyć się w tradycyjnym, czerwcowym terminie, ale niewykluczone, że uda się przełożyć ją na wrzesień. Eavisowie złożyli wniosek z prośbą o organizację festiwalu po wakacjach.

Nie mamy pojęcia, czy to nam się uda, ale liczymy, że dostaniemy szansę. Mało prawdopodobne, abyśmy otrzymali odpowiedź w najbliższych miesiącach, ale gdy tylko ją otrzymamy, poinformujemy was. Nie oznacza to, że cały festiwal dojdzie do skutku, ale musimy już teraz zacząć działać – piszą w nowym oświadczeniu.

Jak wygląda sytuacja w Polsce? Nasi organizatorzy na ogół są dobrej nadziei. Mystic Festival, Pol’and’Rock, Open’er – te festiwale mają się odbyć, takie przynajmniej jest stanowisko ich producentów na dziś. Organizatorzy szykują się do imprez w reżimie sanitarnym, tymczasem Brytyjczycy liczą na to, że pod koniec czerwca rząd wycofa u nich wszystkie obostrzenia. Do dziś pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 przyjęło 38% mieszkańców. My o takich liczbach możemy póki co pomarzyć.

Polecane

Share This