Nie żyje perkusista Grzegorz Grzyb


2018.07.23

opublikował:

Nie żyje perkusista Grzegorz Grzyb

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj rano na ulicy Modlińskiej w Warszawie. W zderzeniu z samochodem zginął Grzegorz Grzyb. Wybitny perkusista współpracował z największymi polskimi jazzmanami. Artysta miał 47 lat.

Tragiczna i ogromnie smutna wiadomość. W wypadku na ulicy w Warszawie zginął dzisiaj Grzesiek Grzyb, cudowny człowiek i znakomity muzyk, perkusista jazzowy i rockowy, nasz kolega i rówieśnik (47 lat…). Od roku 2008 był stałym członkiem krakowskiej grupy Laboratorium. Laureat Fryderyka 1995 ze Szwagierkolaską. Pełny pasji i dobroci – jak piszą jego wszyscy znajomi – artyści – poinformowano na profilu STX Music Solutions. – Poza muzyką jego życiową pasją było kolarstwo. Grześ zginął właśnie jadąc na rowerze. My współpracowaliśmy z Grzegorzem dokładnie 3 miesiące temu przy muzycznym hołdzie dla Zbyszka Wodeckiego podczas ostatniej 24. Gali Fryderyk w Teatrze Polskim. Przedwczoraj zagrał ostatni koncert razem z Laboratorium na łotewskim Saulkrasti Jazz Festival. Niech spoczywa w spokoju… – napisano w dalszej części posta.

Grzegorz Grzyb był znany ze współpracy z wieloma muzykami jazzowymi, a także z zespołem Szwagierkolaska. Współpracował m.in. z Tymonem Tymańskim, Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim i Sławomirem Kulpowiczem. Od 2008 roku był członkiem krakowskiego zespołu Laboratorium. Wraz z Krzysztofem Misiakiem i Filipem Sojką tworzył trio 3 Jazz Soldiers.

Polecane

Share This