Bullet For My Valentine – „Temper Temper”


2013.02.19

opublikował:

Bullet For My Valentine – „Temper Temper”

Walijski Bullet For My Valentine to jeden z najbardziej obiecujących zespołów sceny metalowej nowego pokolenia. „Temper Temper” to ich czwarty album studyjny i ze wstępnych recenzji – najlepszy do tej pory.

W październiku 2012 zespół ujawnił tytułowy singiel z płyty – utwór „Temper Temper” we wpływowym serwisie internetowym Artists Direct otrzymał 5 gwiazdek, a napisano w nim, że: „Bullet For My Valentine ujawnili nowy metolowy klasyk, który jest jednocześnie mocny i hipnotyzujący. Ta płyta może być ich „The Black Album” i umocnić ich pozycję jako królów gatunku w XXI wieku.” Pierwszy oficjalny singiel „Riot” również został świetnie przyjęty – kolejne 5 gwiazdek i potwierdzenie wcześniejszej teorii: „Temper Temper” już teraz wydaje się być punktem zwrotnym w karierze zespołu.

„To jak ten moment kiedy Megadeath wydało „Countdown To Extinction”, Metallica „The Black Album” czy Pantera „Vulgar Display Of Power”. (…) Walka o metalową supremację trwa od dawna i to Bullet For My Valentine ją wygrywa.” – Rick Florino.

 

Płyta „Temper Temper” została wyprodukowana przez Dona Gilmore’a, znanego ze współpracy z Linkin Park i Pearl Jam. Płyta ukaże się w dwóch edycjach: na podstawowej znajduje się 11 nowych utworów; na edycji deluxe są trzy dodatkowe utwory, w tym wykonane na żywo w BBC Radio 1 Live Lounge „Whole Lotta Noise” i „Scream Aim Fire”.

 

Zespół na przełomie maja i czerwca zagra po raz pierwszy w Polsce w trakcie Ursynaliów 2013 – Warsaw Student Festival.

 

Tracklista:

01.    Breaking Point

02.    Truth Hurts

03.    Temper Temper

04.    Pow

05.    Dirty Little Secret

06.    Leech

07.    Dead To The World

08.    Riot

09.    Saints n Sinners

10.    Tears Don`t Fall (Part 2)

11.    Livin Life (On The Edge of A Knife)

 

Deluxe edition:

12.    Not Invincible

13.    Whole Lotta Rosie (from the Live Lounge show on BBC Radio 1)

14.    Scream Aim Fire (from the Live Lounge show on BBC Radio 1)

Polecane

Share This