GOLDFRAPP – „Head First”


2010.04.13

opublikował:

GOLDFRAPP – „Head First”

‘Head First’ to najbardziej energetyczna płyta Goldfrapp w historii zespołu. To przypływ syntezatorowego optymizmu, euforii, fantazji i romantyzmu. Piąty album duetu ‘Head First’ został skomponowany i wyprodukowany przez jego członków Alison Goldfrapp i Willa Gregory’ego. Zespół nagrywał płytę w 2009 roku, w Bath i Londynie. Pełen werwy i weny nowy singiel ‘Rocket’ to urzekająco przepiękna piosenka, która z całą pewnością podbije radiostacje na całym świecie. Różnorodność, ambitny charakter i kierunek nowej płyty wyraźnie pokazują, że zespół Goldfrapp pozostaje pionierem trendów i ikoną współczesnej muzyki brytyjskiej. ‘Head First’ to kolejna płyta po cieszącym się uznaniem krytyków albumie ‘Seventh Tree’, po którym NME napisało o Goldfrapp: „dokonali czegoś pozornie niemożliwego: weszli jeszcze głębiej w baśniowy w świat fantazji”. Independent opisywał poprzednią płytę jako „wysublimowany, przebojowy pop”.  ‘Head First’ to najnowsze dzieło zespołu w jego spójnie doskonałej dyskografii, poczynając od urzekających elektronicznych ballad z nominowanego do nagrody Mercury debiutu ‘Felt Mountain’, przez taneczno-burleskowy drugi album ‘Black Cherry’, aż po mieniącą się blaskiem lustrzanej kuli płytę ‘Supernature’ z 2005 roku, która sprzedała się na świecie w milionie egzemplarzy.

 

GOLDFRAPP – Head First

Z lekkością żonglujący gatunkami muzyczni nowatorzy – zespół Goldfrapp – zapowiadają wydanie nowego albumu ‘Head First’ na22 marca 2010. Premierę płyty poprzedzi singiel ‘Rocket’.

‘Head First’ to najbardziej energetyczna płyta Goldfrapp w historii zespołu. To przypływ syntezatorowego optymizmu, euforii, fantazji i romantyzmu.

Piąty album duetu ‘Head First’ został skomponowany i wyprodukowany przez jego członków Alison Goldfrapp i Willa Gregory’ego. Zespół nagrywał płytę w 2009 roku, w Bath i Londynie.

Pełen werwy i weny nowy singiel ‘Rocket’ to urzekająco przepiękna piosenka, która z całą pewnością podbije radiostacje na całym świecie.

Różnorodność, ambitny charakter i kierunek nowej płyty wyraźnie pokazują, że zespół Goldfrapp pozostaje pionierem trendów i ikoną współczesnej muzyki brytyjskiej. ‘Head First’ to kolejna płyta po cieszącym się uznaniem krytyków albumie ‘Seventh Tree’, po którym NME napisało o Goldfrapp: „dokonali czegoś pozornie niemożliwego: weszli jeszcze głębiej w baśniowy w świat fantazji”. Independent opisywał poprzednią płytę jako „wysublimowany, przebojowy pop”.  ‘Head First’ to najnowsze dzieło zespołu w jego spójnie doskonałej dyskografii, poczynając odurzekających elektronicznych ballad z nominowanego do nagrody Mercury debiutu‘Felt Mountain’,przez taneczno-burleskowy drugi album‘Black Cherry’, aż po mieniącą się blaskiem lustrzanej kuli płytę ‘Supernature’ z 2005 roku, która sprzedała się na świecie w milionie egzemplarzy.

Goldfrapp wyruszy w tournee ‘Head First’ niedługo po wydaniu płyty. Występy z materiałem z płyt ‘Supernature’ i ‘Seventh Tree’ zyskały wielkie uznanie, a duet ugruntował swoją reputację genialnego, pełnego inwencji zespołu koncertowego. 

Popularne news

Polecane

Share This