HARD ROCK HEROES FESTIVAL


2011.11.19

opublikował:

HARD ROCK HEROES FESTIVAL

Już 28 listopada w katowickim Spodku odbędzie się Hard Rock Heroes
Festival! Główną gwiazdą festiwalu będzie formacja Whitesnake, która
przybędzie do naszego kraju w ramach trasy promującej swój najnowszy
krążek, „Forevermore”. Po raz pierwszy w Polsce wystąpi również Graham
Bonnet z zespołem Alcatrazz oraz jedna z najbardziej intrygujących
irlandzkich grup, The Answer. W Spodku zagra także legenda polskiej
sceny muzycznej TSA oraz Kruk i J.D. Overdrive. 

Zespoły te będą występować w Spodku wg następującego planu:

16.00 – J.D. Overdrive

16.45 – Kruk

17.35 – The Answer

18.40 – Alcatrazz feat. Graham Bonnet

20.00 – TSA

21.30 – WhitesnakeCeny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

Loża – 350/ 400 zł

Sek. H, J – 255/ 280 zł

Sek. czerwone – 150/ 165 zł

Sek. niebieskie – 120/ 130 zł 

Płyta – 135/ 150 zł

KUP BILET NA TO WYDARZENIE:

Hard Rock Heroes Festival

Już 28 listopada w katowickim Spodku odbędzie się festiwal, który będzie prawdziwym świętem dla wszystkich miłośników hard rockowych brzmień – Hard Rock Heroes Festival! Główną gwiazdą festiwalu będą twórcy takich nieśmiertelnych hitów jak „Is This Love” czy „Here I Go Again”, angielska formacja Whitesnake, która przybędzie do naszego kraju w ramach trasy promującej swój najnowszy krążek, „Forevermore”. Na festiwalu wystąpi także legenda polskiej sceny muzycznej – TSA oraz goście specjalni, których poznamy już wkrótce.

 

Whitesnake założony został przez Davida Coverdale`a w latach 70-tych, kiedy artysta ten rozstał się z Deep Purple, do której to formacji Whitesnake był w początkowym etapie swojej działalności porównywany. Kariera zespołu nabrała rozpędu w 1984 roku, kiedy to premierę miał album „Slide It In”, a kolejny krążek zespołu – „Whitesnake” z 1987 roku,  okazał się ogromnym sukcesem również na amerykańskim rynku, w samych Stanach płyta ta pokryła się 8-krotnie platyną. To właśnie z tego albumu pochodzą takie hard rockowe hymny jak „Still of the Night”, „Here I Go Again”, „Is This Love” czy „Give Me All of Your Love”. 2 lata później ukazuje się album „Slip of the Tongue” nagarny ze Steve`em Vaiem, a kolejny studyjny krążek, „Restless Heart” wydany zostaje dopiero w 1997 roku, w tym czasie aktywność zespołu ograniczyła się do trasy koncertowej w 1994 roku oraz kolekcji Greatest Hits. W 2003 roku grupa obchodziła swoje 25-lecie, świętując je na wyprzedanej trasie koncertowej. W 2008 roku ukazuje się krążek „Good To Be Bad” i w ramach tournee, które promowało ten album, zespół dał niesamowite show w warszawskiej Stodole. W marcu swoją premierę miał najnowszy krążek Whitesnake – „Forevermore”, który już ogłoszony został jednym z najlepszych albumów w dorobku grupy. Płyta promowana jest na trasie koncertowej, w ramach której Whitesnake wystąpi na jedynym koncercie w Polsce, już 28 listopada w katowickim Spodku. Grupa pojawi się w Polsce w składzie: David Coverdale, Doug Aldrich, Reb Beach, Michael Devin i Brian Tichy.

 

Polską gwiazdą festiwalu będzie legenda rodzimej sceny rockowej lat 80-tych, prekursorzy heavy metalu nad Wisłą  – TSA. Grupa założona została w 1979 roku, w Opolu i działała do 1989 roku. Formacja w swoim klasycznym składzie reaktywowana została w 2001 roku i do dnia dzisiejszego należy do czołówki polskiej sceny muzycznej. Grupa ma na swoim koncie 7 płyt studyjnych, z czego ostatnia, „Proceder” ukazała się w 2004 roku i została jedną z najlepiej sprzedających się płyt rockowych w Polsce. TSA zagra na festiwalu w swoim klasycznym składzie: Marek Piekarczyk, Andrzej Nowak, Stefan Machel, Janusz Niekrasz i Marek Kapłon.

HARD ROCK HEROES FESTIVAL

28.11.11 – Katowice, Spodek

WHITESNAKE

TSA

goście specjalni

 

Uwaga! Bilety w sprzedaży już od 5 września!

 


Bilety do nabycia na stronach: www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl,

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

Loża – 350/ 400 zł

Sek. H, J – 255/ 280 zł

Sek. czerwone – 150/ 165 zł

Sek. niebieskie – 120/ 130 zł 

Płyta – 135/ 150 zł

Popularne news

Polecane

Share This