Legendarny Otis Taylor po raz pierwszy w Polsce


2012.03.02

opublikował:

Legendarny Otis Taylor po raz pierwszy w Polsce

Stawiany jest w gronie najbardziej oryginalnych artystów bluesa przełomu stuleci. Jest artystą niepowtarzalnym a muzyka, którą tworzy wymyka się wszelkim próbom zaszufladkowania. Bez wątpienia, jego twórczość osadzona jest w bluesie, ale jakże odmiennie zagranym w porównaniu do tego co bluesem zwykliśmy powszechnie nazywać. Wpływ na to ma z pewnością eklektyczny charakter brzmienia, łączącego bluesowe korzenie z delty Mississippi z: transowymi rytmami rodem z Afryki, elementami kultury indiańskiej i stylistyką rockową i jazzową stwarza aurę wyjątkowości. Nie bez znaczenia dla szczególnego klimatu muzyki jest instrumentarium, gdzie oprócz gitary i banjo Otisa oraz sekcji rytmicznej występują skrzypce lub wiolonczela. Mocnym atutem decydującym o wyjątkowości muzyki Taylora jest także jego ciepły, głęboki, pełen ekspresji głos dominujący nad instrumentami.

 Jego niekwestionowana pozycja na współczesnej scenie muzycznej przypieczętowana jest licznymi nagrodami z 2 statuetkami bluesowych Oscarów, czyli Blues Music Awards, na czele, do których był dziewiętnastokrotnie nominowany. Wspomnieć należy również o nominacji do Grammy Awards. Prestiżowy magazyn „Down Beat” czterokrotnie wyróżnił wydawnictwa Taylora mianem Bluesowego Albumu a „Billboard” nazwał go jednym z najbardziej innowacyjnych artystów bluesowych ostatnich dwudziestu lat. Szczegóły koncertu: www.blues.waw.pl

Legendarny Otis Taylor po raz pierwszy w Polsce

18 marca Otis Taylor Band będzie gwiazdą kolejnej edycji Warsaw Blues Night w Hybrydach. Otis Taylor zaliczany jest do najznamienitszych a zarazem najoryginalniejszych współczesnych muzyków bluesowych na świecie.

Stawiany jest w gronie najbardziej oryginalnych artystów bluesa przełomu stuleci. Jest artystą niepowtarzalnym a muzyka, którą tworzy wymyka się wszelkim próbom zaszufladkowania. Bez wątpienia, jego twórczość osadzona jest w bluesie, ale jakże odmiennie zagranym w porównaniu do tego co bluesem zwykliśmy powszechnie nazywać.

Wpływ na to ma z pewnością eklektyczny charakter brzmienia, łączącego bluesowe korzenie z delty Mississippi z: transowymi rytmami rodem z Afryki, elementami kultury indiańskiej i stylistyką rockową i jazzową stwarza aurę wyjątkowości. Nie bez znaczenia dla szczególnego klimatu muzyki jest instrumentarium, gdzie oprócz gitary i banjo Otisa oraz sekcji rytmicznej występują skrzypce lub wiolonczela. Mocnym atutem decydującym o wyjątkowości muzyki Taylora jest także jego ciepły, głęboki, pełen ekspresji głos dominujący nad instrumentami.

Jego niekwestionowana pozycja na współczesnej scenie muzycznej przypieczętowana jest licznymi nagrodami z 2 statuetkami bluesowych Oscarów, czyli Blues Music Awards, na czele, do których był dziewiętnastokrotnie nominowany. Wspomnieć należy również o nominacji do Grammy Awards.

Prestiżowy magazyn „Down Beat” czterokrotnie wyróżnił wydawnictwa Taylora mianem Bluesowego Albumu a „Billboard” nazwał go jednym z najbardziej innowacyjnych artystów bluesowych ostatnich dwudziestu lat.


Szczegóły koncertu: www.blues.waw.pl

Popularne news

Polecane

Share This