MICHAŁ RUDAŚ –


2009.06.10

opublikował:

MICHAŁ RUDAŚ –

To muzyka eklektyczna, lekka, tryskająca twórczą energią, a przede wszystkim niosąca nieprzebraną głębię orientalnych smaków w nowoczesnym brzmieniu.

Michał Rudaś jest wyjątkowym na polskiej scenie artystą,którego wyróżnia wiarygodność i przez lata doskonalony wokalny warsztat. Podczas czterech podróży do Indii pobierał lekcje śpiewu u mistrza klasycznej ragi indyjskiej oraz profesora muzyki na Sampurnananda Sanskrit University w Varanasi, Anoop Mishra. Znajomość klasycznych technik śpiewu w tradycji hinduskiej (raga), dały unikalną sposobność stworzenia własnego stylu, w którym wymieszały się wpływy tradycji muzycznych Wschodu i Zachodu. Klimat Orientu wprowadzają klasyczne instrumenty hinduskie: tabla, flet bansuri, sarangi oraz cała paleta europejskich instrumentów perkusyjnych.

Całość przyprawiona jest ciepłym, transowym wokalem Michała Rudasia, któremu towarzyszy alikwotowy śpiew Bartka Pałygi. To unikalna technika wokalna charakterystyczna dla rejonu Tuwy. W zespole grają doświadczeni muzycy, mający za sobą wiele etnicznych projektów. Dzięki ich grze, powstało unikalne tło dla głosu Michała. Wielobarwny i oryginalny styl nie przytłacza ani nadmiernym przywiązaniem do tradycji, ani nadużywaniem nowoczesnych środków wyrazu.

„Shuruvath” to propozycja zarówno dla fanów melodyjnego popu, jak i nowoczesnego etno w stylu Buddha Bar czy miłośników hinduskich dźwięków Nusrat Fateh Ali Khana i Pandit Jasraja. Obok melodyjnych ballad wzbogaconych sekcją smyczkową i nieco szybszych, energetycznych piosenek, w repertuarze Michała znajdują się też utwory klubowe, czerpiące z bogatej rytmiki Wschodu. Większość repertuaru stanowią utwory polskie skomponowane m.in. przez Karolinę Amirian, Piotra Siejkę, Sławomira Kulpowicza, Marcina Nierubca, Michała Grymuzę, Konrada Bilińskiego i samego Michała Rudasia. Na krążku pojawią się również dwa covery hinduskie.

Producentem muzycznym płyty jest Adam Sztaba.

Pierwszym singlem z albumu jest utwór „Wiatr” – kompozycja Piotra Siejki z tekstem Michała Rudasia.

W nagraniu teledysku udział wzięli Artur Barciś i Patrycja Jopek.

Michał Rudaś urodził się 14.08.1981 roku w Warszawie. Jest absolwentem wydziału wokalnego Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Karierę wokalną rozpoczynał w chórze Trzecia Godzina Dnia.

Jako wokalista brał udział w musicalach „Kwiaty we włosach”, „Miss Saigon”, „Grease” i „Koty”. Występował też wprogramach telewizyjnych: „Szansa na sukces”, „Moja krew”, „Jaka to melodia” i „Taniec z Gwiazdami”.

Gościnnie wspierał nagrania i występy grupy Masala Soundsystem. Znalazł się też wśród artystów wykonujących piosenki Mieczysława Fogga na płycie „Cafe Fogg”.

http://www.michalrudas.pl/

www.myspace.com/michalrudas

http://www.myplace.com.pl/

Polecane

Share This