„Pearl Jam Twenty”


2011.09.20

opublikował:

„Pearl Jam Twenty”

W tym roku Pearl Jam obchodzi swoje dwudziestolecie. Na tę okazję kultowy zespół przygotował Pearl Jam Twenty, wspaniałe widowisko filmowo-muzyczne i wnikliwy portret niezależności artystycznej jednocześnie. A to wszystko w przeciągu jednej nocy 20 września w wybranych kinach na całym świecie – w tym także w Multikinie!

 

Pearl Jam Twenty to definitywny portret kapeli z Seattle. Film zrealizował Cameron Crowe, laureat Oscara i dziennikarz muzyczny. Nakręcony przez niego z rozmachem i pełen genialnej muzyki film zmontowano z ponad 1200 godzin rzadkiego badź niepublikowanego wcześniej materiału video z całej historii zespołu.

 

Dzieło dokumentuje lata poprzedzające uformowanie zespołu, chaos panujący wkrótce po osiągnięciu mega popularności, swoistą ucieczkę z centrum zainteresowania oraz wychodzenie kilku pokoleń fanów, którzy nieustannie otaczają grupę i pozwalają jej tworzyć niezależną muzykę. Pearl Jam Twenty celebruje artystyczną wolność, pozwalającą tworzyć bez rozmieniania się na drobne, bez zdrady ideałów i samych siebie.

 

„Umieściliśmy w filmie tyle rzeczy – krótkie momenty, fragmenty nakręcone przez członków zespołu, fragmenty audio (…), stare i nowe wywiady nagrane w różnych okolicznościach, a to wszystko by pokazać, jak to jest być członkiem zespołu przez te 20 lat”, mówi Cameron Crowe. „Bogactwo materiałów wyznaczyło nam prosty cel –opowiedzieć historię zespołu posługując się jego muzyką. Wspaniale było robić ten film, wspaniale będzie podzielić się nim z fanami”.

 

W dniu pokazu we wszystkich kinach w specjalnej cenie będzie można nabyć również soundtrack do filmu „Pearl Jam Twenty”. Dwupłytowe wydawnictwo zawiera 29 wersji koncertowych, rarytasów i szkiców utworów Pearl Jam, które stworzyły historię a nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Wśród nich „Crown of Thorns” z repertuaru Mother Love Bone – poprzedniej formacji muzyków PJ – po raz pierwszy z wokalem Eddiego Veddera.

Pearl Jam Twenty – Wydarzenie w ramach Multikino|Music

Data: 20 września 2011, start g.20:00

Wykonawca: Pearl Jam

 

Wydarzenie w 15 kinach sieci Multikino:

 

1. Bydgoszcz

2. Gdańsk

3. Gdynia

4. Koszalin

5. Kraków

6. Łódź

7. Poznań SB

8. Radom

9. Rumia

10. Rybnik

11. Szczecin

12. Złote Tarasy

13. Ursynów

14. Wrocław Arkady

15. Zabrze

Polecane

Share This