Stefanie Heinzman – Masterplan


2009.08.12

opublikował:

Stefanie Heinzman – Masterplan

Zanim Stefanie Heinzmann stała się wschodzącą gwiazdą, jaką jest dzisiaj, była zwykłą nastolatką mieszkającą w Eyholz w Szwajcarii.

W 2005 roku Stefanie dołączyła jako wokalistka do szkolnego zespołu Big Fish. Stało się to właśnie wtedy, kiedy ludzie zaczęli zauważać jest niezwykły głos. Nauczyciele muzyki byli pod wrażeniem jej muzycznego talentu, zachęcali do śpiewania, wierzyli w „małą dziewczynkę z wielkim głosem”. Niemniej wówczas podpisanie kontraktu płytowego było tylko marzeniem Stefanie.

14 stycznia 2008 roku ukazał się jej debiutancki singiel „My Man Is A Mean Man”, który zyskał status złota w Niemczech oraz platyny w Szwajcarii. Dwa miesiące później Universal Music wydał jej debiut płytowy pt. „Masterplan”, który również okrył się platyną w Szwajcarii. W Polsce płyta ukaże się pod koniec lipca 2009 roku.

W ślad za zdobyciem złota za singiel Heinzmann został uhonorowana Prix Walo, najważniejszą nagrodą szwajcarskiego showbiznesu. Stefanie osiągnęła tak wiele w bardzo krótkim czasie i to w wieku zaledwie 19 lat. Niemniej jej wiek nie znajduje odzwierciedlenia w jej muzyce. Dojrzałość jej głosu i wyjątkowa mieszanka różnych stylów muzycznych okazała się wielkim sukcesem dając jej pozycję w pierwszych dziesiątkach list przebojów w Niemczech, Szwajcarii i Austrii.

Za sprawą „Masterplan”, ta 19-letnia Artystka dostarcza nam wyjątkowej mieszanki funku, jazzu, soulu i popu, której przedsmakiem był jej pierwszy singiel. 14 utworów utrzymanych w klimacie kultowej wytwórni Motown z lat 70-tych zabiera nam w podroż ku przeszłości.

Album nagrano w styczniu 2007. Pracując nad nim Stefanie spędziła 2 tygodnie w studio z producentami Markiem Pompetzkim i Paulem NZA.

„Na początku martwiłam, jak dużo „mnie” znajdzie się na płycie. Miałam tylko 2 tygodnie na nagrania, a nie znałam wcześniej piosenek. Nie wiedziałam, czy mi się uda i czy producenci będą zadowoleni z mojej pracy. Z drugiej strony chciałam pozostać wierna sobie.” Stefanie została ostatnio pochwalona przez Prez Hilton, porównując ją do Joss Stone oraz Amy Winehouse i Duffy.

Polskiej publiczności Stefanie jest znana dzięki coverowi Metalliki „Unforgiven” oraz singlowi „Revolution”.

Nagrody:

Prix Walo – Biggest Swiss Awards in Showbiz

Swiss Music Award 2009 –  „Beste Newcomerin“ und „Bester Schweizer Song“

Echo Award 2009 — “Beste Künstlerin Pop/ Rock”

Nominated VIVA Comet — “Beste Künstlerin” & “Best Live Act” 

Polecane

Share This